straż

i

Autor: BŹ

akt oskarżenia

Krotoszyn. W pożarze zginęła jej córka. Matka stanie przed sądem

2023-11-13 10:22

W pożarze zginęła jej 16-letnia córka. Teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia i nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Jest akt oskarżenia w sprawie tragicznego pożaru w Dusznej Górce pod Krotoszynem (Wielkopolska), do którego doszło w marcu tego roku. W wyniku pożaru zmarła 16-letnia dziewczyna, jej 10-letni brat i matka zostali ranni.

Zdaniem prokuratury pożar wybuchł, bo matka dzieci - 41-letnia kobieta - rozpalała ogień w kominku, łamiąc wszelkie reguły bezpieczeństwa pożarowego.

Oskarżona naruszyła reguły bezpieczeństwa przeciwpożarowego, w ten sposób, że rozpalała ogień w znajdującym się w mieszkaniu piecu kaflowym przy użyciu kawałków materiałów nasączonych benzyną. Skrawki materiału wypadły z pieca, w wyniku czego doszło do zaprószenia ognia, który rozprzestrzenił się żywiołowo po mieszkaniu - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kobieta została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci córki i narażenie na utratę zdrowia i życia - syna.

Grozi jej do 5 lat więzienia.

Ile powinieneś zarabiać? Sprawdź, czy warto iść po podwyżkę!

Pytanie 1 z 9
Ile masz lat?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE