szybowce

i

Autor: Aeroklub Ostrowski/fb

Kolejne zakupy Aeroklubu Ostrowskiego. Już teraz się przydadzą!

2022-07-01 9:31

Nowoczesna przyczepa szybowcowa na lotnisku w podostrowskim Michałkowie. Przyda się już podczas ruszających właśnie zawodów. Pozwoli ona na bezpieczny powrót maszyn, które lądowały poza lotniskiem. Sprzęt kupił Aeroklub Ostrowski z własnych oszczędności.

Przyczepa została zamówiona jeszcze w ubiegłym roku. Na lotnisko dotarła tuż przed sezonem. Zastąpi dwie bardzo już wysłużone przyczepy, które jednak - w razie czego - także służyć będą do holowania szybowców.

Udało nam się wygospodarować potrzebną kwotę i przyczepę kupić - mówi Karol Skarżyński, szef Aeroklubu Ostrowskiego. - Jest nowoczesna, bezpieczna, wygodna w obsłudze. Nasze wcześniejsze dwie przyczepy to lata 70 - te ubiegłego wieku, więc już mocno wysłużone. Stalowe, ciężkie, niewygodne. Teraz będzie dużo lepiej. Bo nowa przyczepa ma lżejszą konstrukcję, łatwiej się ją obsługuje. Jest też bezpieczniejsza dla szybowców. Bardzo się cieszymy z tego zakupu.

Koszt to około 50 tysięcy złotych.

Przyczepa już może się przydać. W Michałkowie ruszają właśnie Szybowcowe Mistrzostwa Polski i Krajowe Zawody Szybowcowe Ostrów GLIDE, więc jeśli piloci lądować będą poza lotniskiem - szybowce wracać będą w komfortowych warunkach.

A zawody na podostrowskim lotnisku potrwają do 9 lipca.

QUIZ: Mentalnie jesteś kobietą czy mężczyzną? Sprawdź, co mówi twoje wewnętrzne "ja"

Pytanie 1 z 8
Potrafisz zrobić 50 pompek bez najmniejszego problemu?