hala skalmierzyce

i

Autor: Nowe Skalmierzyce/burmistrz/fb Hala w Nowych Skalmierzycach

Kolejne punkty szczepień ruszą w poniedziałek!

2021-04-22 12:51

Nowe Skalmierzyce w powiecie ostrowskim i Kępno. To dwa kolejne miejsca w regionie, w których ruszą punkty szczepień masowych. W miniony poniedziałek - pierwszy, pilotażowy - rozpoczął pracę w Krotoszynie. W kolejny (poniedziałek 26.04 ) w Wielkopolsce ruszy łącznie osiem kolejnych, w tym dwa w naszym regionie.

Jak informuje Tomasz Stube, z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, punkty zostaną uruchomione w Wągrowcu, Grodzisku, Kępnie, Gostyniu, Turku, Kościanie, Garzynie oraz Nowych Skalmierzycach.

Nowe miejsca, w których mieszkańcy regionu będą mogli się zaszczepić, utworzone zostały między innymi w domach kultury, halach sportowych czy szkołach. Punkty szczepień otrzymują z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pakiety szczepionek, w których znajdują się igły, strzykawki, czyli niezbędne akcesoria do podania szczepionki.  Rząd zabezpiecza funkcjonowanie populacyjnych punktów szczepień w aspekcie logistycznym, zakupu szczepionek i realizacji szczepień.Spośród nowych ośmiu punktów, najwięcej osób zespoły szczepienne będą mogły dziennie zaszczepić w MDK w Wągrowcu (400 osób), hali sportowej w Kępnie (400 osób) oraz w SP ZOZ w Kościanie (400 osób).  Wszystkie nowe punkty będą mogły zaszczepić blisko 2440 osób.

Czytamy w komunikacie.

Pozostałe będą uruchamiane sukcesywnie - najpóźniej na początku maja - mówi Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Łącznie w całym województwie zostanie uruchomionych 69 puntów szczepień masowych. Obecnie działa już ponad 500, tak więc będzie ich w sumie prawie 600. Będą uruchamiane sukcesywnie. Obecnie trwają kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia w miejscach wskazanych przez samorządy, i rekomendacja Funduszu jest dla nas sygnałem, że może wykonywać dalsze ruchy. Liczmy, że te wszystkie dodatkowe uruchomimy w pierwszych dniach maja.

Punkt w Nowych Skalmierzycach ruszy w hali sportowej przy stadionie, w Kępnie - również w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 1.

Na swoją kolej czekają m.in. Hala Arena w Ostrowie czy Akademia Kaliska.

W całej Wielkopolsce do tej pory zaszczepiono już 820 877 osób, z czego 204 782 przyjęło drugą dawkę.

Raport z anteny 22.04, godz.10