Miasto ma pięcioletni program, w czasie którego chce wyposażyć w łazienki wszystkie mieszkania, w których dotąd ich nie ma.
Na razie wszystko prace idą zgodnie z harmonogramem- mówi radna miejska Ostrowa Milena Kowalska, która o program walczyła.
To bardzo ważne, że wszystkie plany są realizowane zgodnie z przyjętymi wytycznymi. I kiedy program się skończy , Ostrów będzie pierwszym miastem, w którym nie będzie wspólnych toalet. Temat może wydawać się błahy. Ale taki nie jest. Własna łazienka to już dzisiaj nawet standard tylko podstawa, a nie przywilej. I dlatego miasto musi dołożyć wszelkich starań, by program ukończyć.
To duże przedsięwzięcie łączące w sobie konieczność wykonania wielu różnorodnych prac z zakresu branży budowlanej. Łazienki wyposażane są w kabiny prysznicowe, umywalki, kompakty WC oraz bojlery elektryczne. W nowo powstałych pomieszczeniach należy zapewnić dobrą wentylację oraz uzyskać pozytywną opinię kominiarską. W zakresie prac jest m.in. wykonanie ścianek działowych, montaż drzwi łazienkowych, ułożenie płytek ceramicznych oraz montaż armatury. Najtrudniejszym zadaniem jest zawsze odpowiednie zaprojektowanie rozmieszczenia montowanych urządzeń oraz instalacji wodno - kanalizacyjnych.
Podkreśla Zenon Musialski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie, który zadanie realizuje.
W tym roku nowych łazienek będzie około 20. Łącznie- w ramach miejskiego programu- toalety powstaną w blisko 150 mieszkaniach socjalnych i komunalnych.
Polecany artykuł: