Kalisz żyje teatrem!

i

Autor: M.Rajewska Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Kalisz żyje teatrem! Trwają 61. Kaliskie Spotkania Teatralne

2021-09-21 13:21

Kalisz żyje teatrem! Od soboty (18.09) trwają 61. Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej. To w sumie 15 spektakli, 69 aktorów i aktorek z teatrów całej Polski. Podczas sobotniej inauguracji festiwalu wystąpili aktorzy Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy ze spektaklem „Fatalista” w reżyserii Wojciecha Urbańskiego.

W niedzielę (19.09) przed kaliską publicznością zaprezentował się Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy ze spektaklem „Kruk z Tower”. To historia nastoletniego Kostii, który po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką. Większość czasu spędza przed komputerem. Zrozpaczona matka postanawia przeprowadzić eksperyment. Tworząc konto na portalu społecznościowym, nawiązuje kontakt z synem, którego nie może doświadczyć w realnym świecie. W rolach głównych występują Katarzyna Herman i Konrad Szymański. Za reżyserię odpowiada Aldona Figura.

Wydało mi się ciekawe takie wyzwanie, niełatwe na początku, żeby ten internet od środka pokazać. Taki rodzaj świata wirtualnego i to świata Kostii. Bo to jest jego świat i ta matka wkracza do tego świata. Pod wpływem tego, że ona się tam pojawia, ten świat zaczyna się zmieniać.

Mówi Aldona Figura, reżyserka spektaklu.

Kalisz żyje teatrem!

i

Autor: M.Rajewska na zdj. Konrad Szymański, Katarzyna Herman, Aldona Figura

W niedzielny wieczór na deskach Bogusławskiego zaprezentował się również Teatr Wybrzeże w Gdańsku ze spektaklem „Nora”. To historia kobiety, która jest perfekcyjną panią domu. Nie pracuje, zajmuje się wychowywaniem dzieci. Po jakimś czasie uświadamia sobie, że jej życie wygląda jak egzystencja lalki. Postanawia odejść od męża i dzieci.W rolach głównych wystąpili: Grzegorz Gzyl, Dorota Androsz, Robert Ninkiewicz, Katarzyna Kaźmierczak i Cezary Rybiński. Reżyser Radosław Rychcik.

Kalisz żyje teatrem!

i

Autor: M.Rajewska na zdj. od lewej: Grzegorz Gzyl, Cezary Rybiński, Katarzyna Kaźmierczak, Robert Ninkiewicz i Dorota Androsz

61. Kaliskie Spotkania Teatralne potrwają do soboty, 25 września.

Źródło: Kalisz żyje teatrem! Trwają 61. Kaliskie Spotkania Teatralne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE