Kaliscy szczypiorniści gotowi do nowego sezonu

2021-09-06 11:29

Już tylko dwa dni dzielą kaliskich szczypiornistów do rozpoczęcia nowego sezonu PGNiG Superligi. W najbliższą środę (8 września) podopieczni trenera Tomasza Strząbały zmierzą się w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze.

Ostatnie tygodnie upłynęły kaliskim szczypiornistom na intensywnych treningach.

Mówi Marek Szpera, kapitan Energa MKS Kalisz.

Nastroje są bojowe. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Zagraliśmy ciężkie sparingi. Staraliśmy się udoskonalić to, co już zrobiliśmy lub wprowadzić nowe rzeczy. Przygotowujemy się stricte pod Górnik, bo to jest nasz pierwszy mecz, który bardzo chcemy wygrać. Będziemy grac jak najlepiej.

W nowym sezonie chcielibyśmy iść do góry – podkreśla trener szczypiornistów Tomasz Strząbała

W poprzednim sezonie zabrakło nam jednego dobrego meczu do piątego miejsca. Wiemy też, że inne zespoły poczyniły zmiany, inne się przebudowują. My też zmieniliśmy trochę skład – w środku obrony i na skrzydle. Będziemy obserwować. Trenowaliśmy bardzo ciężko przez ostatnie tygodnie. Wykonaliśmy bardzo dużą pracę i mam nadzieję, że powoli będzie to procentować.

Do kaliskiego klubu dołączyło trzech nowych graczy. Dwóch skrzydłowych oraz jeden środkowy. Bartłomiej Tomczak. Miłosz Bekisz i Kamil Pedryc. Miłosz Bekisz z uwagi na kontuzję, jaką odniósł w ostatnim czasie, nie zagra w meczu z Głogowem.

Początek środowych zmagań o godzinie 16.00.

Medialnie kaliskich szczypiornistów wspiera Radio Eska.

Źródło: Kaliscy szczypiorniści gotowi do nowego sezonu