„Hybrydowo, zawodowo” przed nami 4. Noc Zawodowców!

i

Autor: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

„Hybrydowo, zawodowo” - przed nami 4. Noc Zawodowców!

2021-09-23 13:13

„Hybrydowo, zawodowo” pod takim hasłem odbędzie się 4.edycja Nocy Zawodowców. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów klas 7 i 8 i ma na celu popularyzacje kształcenia dualnego i zawodowego wśród młodzieży. Tegoroczna Noc odbędzie się w formie i stacjonarnej i online. Finał zaplanowano na 1 października w Szkolnej Hali Sportowej „Olimpia” w Kaliszu przy ul. Rzemieślniczej 6.

Noc Zawodowców to wydarzenie, które ma charakter promujący kształcenie zawodowe i pokazanie młodym ludziom jak ważny jest prawidłowy wybór ścieżki zawodowej. Już od jutra (24.09) uczestnicy będą mierzyć się w grze miejskiej „Zawodowy Expres".

Mamy zgłoszonych 40 drużyn, po 5 osób, czyli w sumie 200 uczestników będzie zmagać się w rozgrywkach gry miejskiej, w ramach której będą mieli do wykonania różne zadania. To będą  wizyty w zakładach rzemieślniczych, tam będą czekać na nich wyzwania zawodowe. Będzie również udział w lekcjach on-line z doradztwa zawodowego, jak i w quizie zawodoznawczym.

Mówi Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

W ramach Nocy Zawodowców udział wezmą uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z Miasta Kalisza, powiatu kaliskiego, powiatu pleszewskiego, powiatu jarocińskiego, powiatu ostrzeszowskiego. Finał odbędzie się 1 października. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni, którzy chcą poznać świat zawodowców.

Od 17.00-20.00 w szkolnej hali sportowej  przy ul. Rzemieślniczej 6 w Kaliszu odbędzie się finał. Tam będzie się rozstrzygnięcie konkursu, gry, będą pokazy zawodowców. Przygotowaliśmy też niespodziankę dla wszystkich uczestników. Występ młodych artystów hip hopowych.

Dodaje Magdalena Sekura-Nowicka.

Medialnym partnerem wydarzenia jest Radio ESKA.

Źródło: „Hybrydowo, zawodowo” - przed nami 4. Noc Zawodowców!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE