dwa roczniki

i

Autor: powiat ostrowski

Dwa roczniki do szkół średnich

2022-05-11 11:37

Już 16 maja startuje nabór elektroniczny do szkół średnich w powiecie ostrowskim. I będzie wyjątkowy, bo trzeba będzie przyjąć większe roczniki – już nie 1600 uczniów, a ponad 2200. Ostrowskie szkoły jednak są na to przygotowane, jak zapewniają władze powiatu, ale trzeba się liczyć z tym, że do wymarzonej szkoły będzie trudniej się dostać.

Powiat przygotował ofertę edukacyjną zwiększoną o 17 oddziałów dla klas pierwszych. Czyli w stosunku do ubiegłego zwiększamy liczbę klas z 53 do 70 - mówi Rafał Luciński, szef powiatowej oświaty. Szkoły są przygotowane, ale trzeba będzie się liczyć z wydłużonym czasem pracy. Mamy przygotowane zaplecze, kadrę, aby przyjąć wszystkich uczniów. Trzeba jednak się liczyć z tym, że dostanie się do wymarzonej szkoły i na wybrany profil może być utrudnione. Będzie większa konkurencja i większa mobilizacja do nauki. 

Oferta edukacyjna jest już dostępna na stronie powiatu ostrowskiego. Nabór elektroniczny rozpocznie się 16 maja i potrwa do 20 czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE