Dron od młodych techników z ZAP-u

i

Autor: mat. prasowe

DRON uczniów z ZAP-u walczy w konkursie! Młodzi technicy liczą na głosy

2021-06-16 9:43

Czasu jest niewiele, ale można pomóc młodym wynalazcom z ostrowskiego ZAP-u, którzy walczą o finał w ogólnopolskim konkursie E(x)plory, który odbędzie się w Gdyni. Wystarczy zagłosować na ich projekt w sieci. Trójka młodych techników stworzyła "latające pogotowie", które może dostarczyć do miejsca wypadku defibrylator.

Autorami projektu jest trójka uczniów ostrowskiego ZAP-u: Mikołaj Koło, Mikołaj Kłakułak i Filip Szafraniak. Na ich projekt głosować można w internecie na stronie https://biletnafinal.explory.pl.

Głosowanie ruszyło 14 czerwca i potrwa do 20 czerwca, dlatego warto się spieszyć ze wsparciem dla młodych techników.

Jaki pomysł przyświecał twórcom drona? O tym powiedział nam Mikołaj Koło, jeden z konstruktorów:

Na świecie jest coraz więcej sytuacji, gdzie życie człowieka jest narażone na niebezpieczeństwo, a pogotowie ratunkowe, z powodu korków, nie zawsze dociera na czas. Chcieliśmy to usprawnić wykonując drona, który w zautomatyzowany sposób sam wyleci ze stacji, którą również przygotowaliśmy, doleci do wyznaczonego miejsca wypadku, wyląduje oraz dostarczy defibrylator do osoby wzywającej pomoc

Marzeniem wynalazców jest udoskonalenie swojego projektu tak, by mógł on faktycznie być wsparciem dla Pogotowia Ratunkowego. Wcześniej uczniowie ostrowskiego ZAP-u wygrali powiatowe techno-granty i otrzymali tytuły TECHNO- INNOVATORÓW.

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze