dziecko

i

Autor: pixabay

zdrowie

Dobrze - wciąż - rodzi się w Ostrowie. Jest najnowszy ranking NFZ

2023-08-09 9:52

W południowej Wielkopolsce nie ma lepszego od niego. W skali całego województwa – zajmuje wysoką, czwartą pozycję – a wyprzedzają go tylko placówki z Poznania. Szpital w Ostrowie wciąż - w ocenie mam - dobrym miejscem do rodzenia. Właśnie ukazał się najnowszy raport NFZ.

To już kolejne dane, które wskazują, że właśnie oddział ginekologiczno-położniczy w Ostrowie cieszy się dużym uznaniem mam. Choć dzieci generalnie rodzi się mniej, to jednak miejscem, w którym najczęściej – w skali regionu - przychodzą one na świat jest szpital w Ostrowie.

Niezmiernie cieszy nas tak wysoka pozycja w rankingu NFZ - mówi Renata Kaczorowska, zastępca położnej oddziałowej oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Ostrowie. - Cały czas pracujemy na ten wynik. Najbardziej jednak cieszy zaufanie pacjentek. Cały personel przykłada ogromną wagę do opieki na kobietami i ich dziećmi. Nie bez znaczenia jest też pewnie to, że nasz oddział jest nowoczesny, przyjazny mamom i dzieciom, dobrze wyposażony w nowoczesny sprzęt. Na pewno też w wyborze mam pomaga oddział neonatologiczny, który ma trzeci, najwyższy stopień referencji. Rodzą u nas panie nie tylko z miasta czy powiatu, ale z całego regionu, także spoza Wielkopolski.

W całym ubiegłym roku odebrano tutaj ponad 1700 porodów. W pierwszej połowie bieżącego roku – było ich blisko 800. Statystyki w pozostałych szpitalach w regionie wyglądają gorzej:

-kaliski szpital miał 289 porodów

-jarociński 309

-pleszewski 476

-krotoszyński 219

-ostrzeszowski 180

-kępiński 306.

W skali województwa „lepsze” od Ostrowa są tylko oddziały szpitalne w stolicy Wielkopolski, w Poznaniu.

Na pierwszym miejscu w rankingu NFZ jest Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu z liczbą 2723 porodów. Na drugim SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu (958 porodów), na trzecim Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu (831 porodów).

W całej Wielkopolsce w pierwszych 6 miesiącach 2023 roku odebrano ponad 13,5 tysiąca porodów. To mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku o około 1000.

QUIZ - jak dobrze znasz polskie miasta?

Pytanie 1 z 10
Na podium największych polskich miast pod względem liczby ludności nie znajdziemy...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE