dziecko

i

Autor: pixabay

Dlaczego urodziło się martwe? Jest śledztwo

2022-03-22 7:07

Urodziła w domu martwe dziecko. Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim wyjaśnia okoliczności przedwczesnego porodu, do którego doszło na początku marca. Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że dziecko w momencie urodzenia już nie żyło, ale śledczy czekają na szczegółowe opinie biegłych.

To dla rodziców ogromna tragedia, ale śledczy muszą wyjaśnić, czy nie doszło do przestępstwa.

Prokuratura w Ostrowie wyjaśnia okoliczności przedwczesnego porodu martwego dziecka, do którego doszło kilkanaście dni temu w jednym z mieszkań w Ostrowie. Kobieta rodziła w domu.

O zdarzeniu prokuraturę powiadomiły służby medyczne- mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim - Celem weryfikacji informacji, przekazanych przez służby medyczne, dotyczących przedwczesnego porodu martwego dziecka, w jednym z mieszkań w Ostrowie wielkopolskim w dniu 7 marca, prowadzone były czynności. Między innymi przeprowadzona została sądowo-lekarska sekcja zwłok. Jej wstępne ustalenia wykluczyły udział osób trzecich w zgonie dziecka. Jednocześnie prokuratura czeka na wyniki dodatkowych badań histopatologicznych.

Śledztwo jest kontynuowane.

Od tego, co znajdzie się w opinii biegłych zależeć będą kolejne decyzje prokuratorów.

QUIZ: Wiosna w PRL-u. Pamiętasz jak ją witano?

Pytanie 1 z 10
Imię Marzanna oznacza:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE