miasto

i

Autor: az

Miasto

Czujniki parkowania jeszcze w tym roku

2023-10-17 13:56

Tablice informujące o wolnych miejscach parkingowych są już między innymi przy Raszkowskiej, Gimnazjalnej, Partyzanckiej, Kaliskiej. To nowe rozwiązanie, które wprowadza Ostrów w centrum.

Miasto pozyskało na to zadanie prawie 2 miliony złotych z funduszy rządowych. Dzięki temu zamontowanych zostanie 1000 czujników, które będą monitorować ruch samochodów i wskazywać wolne miejsca postojowe - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent miasta. W większości są zamontowane już w nawierzchni czujniki, które są kompatybilne z tymi tablicami. Tablice informacyjne już się pojawiają, a są dość delikatne, więc trzeba zwrócić na nie uwagę. Zwłaszcza teraz gdy nie są podświetlone. Są dużo mniejsze niż tablice informacji pasażerskiej na przystankach. Potem jeszcze będzie potrzebny czas na uruchomienie i wdrożenie całego systemu. Chcemy by do końca roku wszystko zaczęło działać.

System obejmie monitoringiem na razie 70 procent miejsc w strefie płatnego parkowania w śródmieściu. Pozostała część jest do rozbudowania w kolejnym etapie.