Samosioły

i

Autor: Napromieniowani.pl/fb

Czarnobyl w rękach Rosjan. Ostrowianin martwi się o SAMOSIOŁÓW

2022-03-14 6:13

Są bezpieczni, ale pytanie - jak długo tak pozostanie? Chodzi o czarnobylskich SAMOSIOŁÓW, którym od lat pomaga ostrowianin Krystian Machnik. Jak mówi ESCE - dotąd rosyjskie wojska nie wjechały do ich wiosek przy Czarnobylu, ale słychać tam odgłosy toczonych walk i samoloty, które latają nad nimi od strony Białorusi. SAMOSIOŁY to dziś niewiele ponad 20 osób, głównie BABUSZEK.

Ostrowianin był u nich w styczniu i jak co roku przywiózł - w ramach pomocy - wszystkie niezbędne rzeczy.

- Oni od 36 lat żyli z tego, co sami zrobili, bez sklepów czy dóbr. Mam nadzieję, że i teraz sobie poradzą - mówi nam Krystian Machnik.

To są bardzo TWARDZI ludzie. Wbrew pozorom. Na co dzień radzą sobie bez sklepów czy osiągnięć cywilizacji. I to - mam nadzieję, pozwoli im przetrwać i wojnę. Choć, wiadomo, to zupełnie inne okoliczności. Liczę na to, że wkrótce będę mógł im pomóc. I pojechać z pomocą. Dobrze, że udało nam się w styczniu zorganizować akcję pomocy. I przekazać najpotrzebniejsze rzeczy. Martwię się o SAMOSIOŁÓW. To bardzo bliscy mi ludzie.

Mam nadzieję, że SAMOSIOŁY sobie radzą - mówi Krystan Machnik

Wiadomo już, że w wioskach nie ma prądu. Więc jeśli zapasy były w lodówkach, to - niestety - już po nich.

Ostrowianin organizuje pomoc dla Uchodźców, ale też przymierza się do pomocy SAMOSIOŁOM.

Wszystko jednak zależne będzie od przebiegu wojny.

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE