koronawirus

i

Autor: fot.pixabay.com Obostrzenia od 15 grudnia 2021?! JAKIE? Niedzielski: Możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje

Coraz gorzej w Wielkopolsce! Pacjenci będą transportowani do zachodniopomorskiego!

2021-04-07 15:17

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o sytuacji w poszczególnych województwach. W Wielkopolsce nie jest najlepiej. W całym regionie zajętych jest bowiem aż 80 procent łóżek covidowych. Niedzielski zdradził również jakie są plany dotyczące sytuacji, w której w Wielkopolsce skończą się wolne łóżka. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ponad 80% łóżek covidowych w całej Wielkopolsce jest zajętych! Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że sytuacja w naszym województwie, a także na dolnym śląsku jest coraz gorsza. 

Zarówno województwo wielkopolskie jak i dolnośląskie mają największą dynamikę teraz napływu pacjentów, bo jeszcze niedawno miały bardzo duże dynamiki wzrostu dziennej liczby zachorowań.

Minister zdrowia podkreślił również, że jeżeli w Wielkopolsce zacznie brakować wolnych łóżek, pacjenci będą transportowani do zachodniopomorskich szpitali. 

Tam mamy jedyny nie otworzony jeszcze, ale w pełnej gotowości szpital tymczasowy, który w przypadku dojścia przez wielkopolskę do tego limitu wykorzystywanych łóżek będzie aktywnie wspierał tych pacjentów wielkopolskich. 

Przypomnijmy, minionej doby w Wielkopolsce wykryto 1476 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej było ich w Poznaniu i powiecie poznańskim.​

Eska XD #019 - życie jak w serialu

QUIZ. Największe błędy językowe. Na pewno mówisz tak na co dzień! Spróbuj to naprawić

Pytanie 1 z 15
Czy forma "wziąść" jest poprawna?
Źródło: Coraz gorzej w Wielkopolsce! Pacjenci będą transportowani do zachodniopomorskiego!