Chciał wyłudzić dotacje na chryzantemy! 29-latek nie przyznaje się do winy

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Chciał wyłudzić dotacje na chryzantemy! 29-latek nie przyznaje się do winy

2021-08-26 15:13

Nie przyznaje się do winy, podważa wszystkie dowody. Przed sądem w Kaliszu ruszył proces 29-latka, który chciał wyłudzić dotacje na chryzantemy. W związku z pandemią 1 listopada (ubiegłego roku) cmentarze były zamknięte, hodowcom kwiatów zaproponowano odszkodowanie. I z tej okazji chciał skorzystać kaliski rolnik. Kłopot w tym, że kwiatów nie miał.

Dziś, w pierwszym dniu procesu, 29 - latek  NIE przyznał się do winy.

Kwestionuje przepisy, które wprowadzały zakaz sprzedaży tych roślin w okresie Wszystkich Świętych. Kwestionuje również czynności agencji, jakie były podjęte do oceny prawidłowości przeprowadzonej kontroli na posesji oskarżonego. Kwestionuje również wielkość i ilość roślin, które zostały w protokole agencji, a ilość, która została wskazana w protokołach policji i wskazana przez samego oskarżonego.

mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu Edyta Janiszewska.

Mężczyzna przed sądem odpowiada z wolnej stopy. Nie wziął adwokata. Broni się sam.

Zdaniem prokuratury 29 - latek próbował wyłudzić ponad  722 tysiące nienależnej mu dotacji dla sprzedawców chryzantem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Kolejna rozprawa w listopadzie. Do tego czasu sąd chce uzyskać opinię biegłego z dziedziny rolnictwa w zakresie hodowli roślin.

Źródło: Chciał wyłudzić dotacje na chryzantemy! 29-latek nie przyznaje się do winy