coronawirus

i

Autor: pixabay

51 kolejnych chorych w Wielkopolsce! W kraju 270

2020-05-02 13:16

51 kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym województwie- informuje w sobotnim raporcie Ministerstwo Zdrowia. Wśród nich są m.in. mieszkańcy powiatów : ostrowskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego czy ostrzeszowskiego. Są też kolejne zgony. W kraju 13, w Wielkopolsce - 4. W całym kraju patogen potwierdzono już u ponad 13 tysięcy ludzi.

Zgodnie z sobotnim raportem Ministerstwa Zdrowia- w Wielkopolsce- najwięcej bo 16 jest zachorowań w powiecie poznańskim, 13- w pleszewskim, 8 w wągrowieckim. 4 nowych chorych jest w powiecie gnieźnieńskim. 5- w ostrzeszowskim, po dwa  w powiatach - kaliskim i ostrowskim. Jest także kolejna osoba chora w powiecie krotoszyńskim. Łącznie to 51 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażeń  COVID-19.

Są także 4 kolejne ofiary.

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 4 osoby: 73-letni mieszkaniec Kalisza, 74-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, 69-letni mężczyzna z Kalisza oraz 84-letnia kobieta z Kalisza.

Podają służby Wojewody Wielkopolskiego.

Obecnie na terenie naszego województwa odnotowano 1494 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 91 osób zmarło, a 294 zostało wyleczonych.

coronawirus

i

Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

W Wielkopolsce:

-hospitalizowanych jest ogółem 269 osób;
- poddane izolacji lub kwarantannie są 9683 osoby;
- objętych nadzorem epidemiologicznym jest 370 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE