4.edycja Nocy Zawodowej w Kaliszu

i

Autor: M.Rajewska

4.edycja Nocy Zawodowców już za nami!

2021-10-03 20:09

Noc Zawodowców już za nami. Tegoroczna odbyła się pod hasłem „hybrydowo, zawodowo”. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do uczniów klas 7 i 8. A jego głównym celem było pokazanie kształcenia dualnego i zawodowego wśród młodzieży. Finał akcji odbył się 1 października w Szkolnej Hali Sportowej „Olimpia” w Kaliszu i przyciągnął tłumy zainteresowanych.

Podczas tegorocznej Nocy Zawodowców uczniowie zmierzyli się w grze miejskiej „Zawodowy Express”, która trwała od 24-29 września. W trakcie finału uczestnicy mogli wziąć udział w różnych warsztatach i przede wszystkim zapoznać się z ofertami poszczególnych szkół.

Przygotowaliśmy wystawę, która prezentuje przekrojowo wszystkie kierunki, na których kształcimy w naszym technikum. Począwszy od mechatroniki i mechaniki skończywszy na technikum poligrafii cyfrowej. Jest to wystawa oparta o prace przygotowane tylko i wyłącznie przez naszych uczniów, którzy mają osiągnięcia tutaj na arenie lokalnej, na ogólnopolskich konkursach. Widzimy, że jest zainteresowanie naszą szkołą przede wszystkim po naborze, który co roku mamy bardzo liczny.

Mówi Piotr Góral, nauczyciel z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.

4.edycja Nocy Zawodowej w Kaliszu

i

Autor: M.Rajewska

Uczestnicy mogli również zapoznać się z zawodem kelnera.

Jesteśmy ze Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej. Prezentowaliśmy konkretnie zawód kelnera. Pokazywaliśmy innowacyjną formę podania deseru.

Mówi Anna Kujawa, nauczycielka ze Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej.

Na sam koniec na scenie pojawili się wykonawcy hip-hopowi wśród nich zwycięzca 15. Multi Art Festivalu w Kaliszu, Hadoem oraz Misiek, Acze i Dj Jury.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Medialnym partnerem Nocy Zawodowców było Radio Eska.

4.edycja Nocy Zawodowej w Kaliszu

i

Autor: M.Rajewska
4.edycja Nocy Zawodowej w Kaliszu

i

Autor: M.Rajewska
Źródło: 4.edycja Nocy Zawodowców już za nami!