coronawirus

i

Autor: pixabay

24 kolejne przypadki COVID-19 w Wielkopolsce. Większość w Poznaniu

2020-05-03 13:15

Niedzielny raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 318 nowych zakażeniach w całej Polsce. Zmarło 15 kolejnych osób. W Wielkopolsce to ponad 20 kolejnych chorych. I trzy kolejne ofiary śmiertelne. Wszystkie to mieszkańcy Kalisza.

Wśród nowych przypadków zakażeń- 13 dotyczy Poznania i miejscowego Domu Zakonnego. Tam też chorzy są izolowani. Pozostali to mieszkańcy powiatów: gnieźnieńskiego (4), pleszewskiego (3), kaliskiego (2), i po jednym w kępińskim i krotoszyńskim. Najmłodszy chory ma 21 lat, a najstarszy 93.

Tylko w trzech przypadkach potrzebna jest hospitalizacja. Chorzy są w szpitalach w Kępnie, Poznaniu i Kaliszu. Pozostali izolowani są w domach i w domu zakonnym.

Są także trzy kolejne ofiary COVID-19.

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarło 3 mieszkańców Kalisza: 49-letni mężczyzna, 88-letnia kobieta i 77-letnia kobieta.

Podają służby Wojewody Wielkopolskiego.

W naszym województwie do tej pory odnotowano 1518 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 94 osoby zmarły, a 328 zostało wyleczonych.

W szpitalach nadal przebywa blisko 300 osób, poddanych izolacji lub kwarantannie jest blisko 10 tysięcy. Natomiast objęte nadzorem epidemiologicznym są 343 osoby.

coronawirus

i

Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE