22. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów wyruszy do Warszawy

i

Autor: Powiat Kaliski na zdj. 20. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów

22. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów wyruszy do Warszawy

2022-01-25 11:52

Już po raz 22. z Kalisza do Warszawy wyruszy Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów. Wszystko odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilkunastu rowerzystów przemierzy trasę z Kalisza do Warszawy, by dotrzeć do studia WOŚP, gdzie na ręce Jurka Owsiaka przekażą czek z kwotą zebraną przez uczniów szkół z powiatu kaliskiego i miasta Kalisza podczas tegorocznej edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych.

To jedyna taka sztafeta w Polsce, która jeździ już od 22 lat. Pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem sztafety był nieżyjący już Bronisław Krakus. Sztafeta cyklistów nierozerwalnie jest związana z Kaliskimi Imprezami Zamkniętymi i zbiórkami, które organizuje sztab Powiat Kaliski. W tym roku oprócz czeku, cykliści zawiozą na aukcje WOŚP niepowtarzalną płaskorzeźbę przedstawiającą Jerzego Owsiaka, którą wykonał artysta – rzeźbiarz z Brzezin, Zdzisław Gotfryd. Do studia w Warszawie trafi również 1,5 metrowa czekolada.

Niestety nie ma już z nami naszego szefa sztafety Bronisława Krokusa. Oczywiście sztafeta będzie jeździć tak jak gra orkiestra, czyli do końca świata i jeden dzień dłużej. Nasi uczestnicy już się szykują. Będziemy wyruszać sprzed Starostwa Powiatowego w Kaliszu, żeby pokonać 250 km na rowerach, sztafetowo do Warszawy.

Mówi Wioletta Przybylska, dyrektor biura promocji starostwa powiatowego w Kaliszu.

Do 30 stycznia trwają zbiórki zamknięte prowadzone przez wolontariuszy zarejestrowanych w sztabie Powiatu Kaliskiego. Ze względu na trwające ferie i pandemię zbiórka jest nieco utrudniona. W tym roku działa 75 wolontariuszy.

Wolontariusze, którzy będą zbierać w szkole, będą też mogli kwestować w dniu finału i później puszki rozliczać w Starostwie Powiatowym.

Dodaje Wioletta Przybylska.

Sztab Powiat Kaliski będzie działał w budynku Starostwa Powiatowego w godzinach od 15.00-18.00. Sztafeta cyklistów wyruszy sprzed Starostwa o 08.30.

W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka gra pod hasłem PRZEJRZYJ NA OCZY dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W ciągu dotychczas przeprowadzonych 29. Finałów WOŚP, Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld złotych i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

QUIZ. Znasz te przysłowia o zimie? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Zima bez śniegu – ...
Źródło: 22. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów wyruszy do Warszawy