coronawirus

i

Autor: pixabay

17 kolejnych przypadków COVID-19 w Wielkopolsce. Kolejni chorzy z Kalisza i Ostrowa

2020-04-28 18:49

Popołudniowy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 129 kolejnych zakażonych koronawirusem. 17 z nich to mieszkańcy Wielkopolski, w tym powiatów: kaliskiego i ostrowskiego. Są też kolejne ofiary COVID-19.

Zgodnie z najnowszymi danymi - w Wielkopolsce najwięcej nowych zachorowań jest w powiecie gnieźnieńskim. Ale jest także siedem osób z powiatu kaliskiego, dwie z powiatu ostrowskiego i po jednej z powiatów krotoszyńskiego oraz ostrzeszowskiego. Pojedynczy przypadek jest także w powiecie chodzieskim.

Wśród chorych jest jedno dziecko. A najstarsza osoby, objęta popołudniowym raportem, ma 71 lat.

Pięciu zakażonych przebywa w szpitalach w Poznaniu i w Kaliszu. Pozostali- są w izolacji domowej.

Drugi wtorkowy raport mówi także o kolejnych ofiarach koronawirusa. W całym kraju to 26 osób. W naszym regionie - dwie. Jedna przebywała w szpitalu w Poznaniu, a druga w placówce w Wolicy. To 95-letnia kobieta i 86-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego.

coronawirus

i

Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1376 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 85 osób zmarło, a 221 zostało wyleczonych.

Hospitalizowane są 273 osoby,  poddanych izolacji lub kwarantannie jest 9545 osób, a  objętych nadzorem epidemiologicznym -  539.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE