maserati

i

Autor: pixabay

11 samochodów skradziono w powiecie ostrowskim w 2021 roku

2022-01-27 6:57

Reguły nie było. Bo skradziono i maserati, i volkswagena polo. 11 samochodów zniknęło w ubiegłym roku z ulic powiatu ostrowskiego. Sześć udało się odzyskać. ale nie jest to jednoznaczne z zatrzymaniem złodzieja.

11 skradziono, 6 z nich odnaleziono. W 2021 roku w powiecie ostrowskim ginęły różne samochody. Było wśród nich maserati, ale też volkswagen polo.

W kilku przypadkach policja miała wątpliwości czy faktycznie do kradzieży doszło, czy była to raczej próba wyłudzenia odszkodowania.

Zdarzają się sytuacje, w których jest uzasadnione podejrzenie, że może nie być to kradzież, tylko próba wyłudzenia odszkodowania - mówi Piotr Wilkowski, komendant policji w Ostrowie. I takie tezy też pojawiają się podczas prowadzonego przez nas postępowania. Ale w ubiegłym roku nie znaleźliśmy dowodów na takie działanie.

Z ustaleń policji wynika, że samochody najczęściej kradną wyspecjalizowane grupy, niekoniecznie z naszego regionu, ale z terenu całej Polski.

Kradną głównie na części, bo aut jest coraz więcej, a części brakuje.

Ubiegłoroczne statystyki są niższe od tych z lat wcześniejszych, kiedy gięło po 17- 20 samochodów w roku.

Sonda
Ile znasz języków obcych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE