kajdanki

i

Autor: pixabay

Zarzuty za zabójstwo dla trójki podejrzanych! Nie żyje 43 - latek z Pleszewa

2021-08-02 17:14

Cała trójka podejrzanych usłyszała już zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura drobiazgowo wyjaśnia okoliczności śmierci 43 - letniego mieszkańca Pleszewa, którego zmasakrowane ciało znaleziono w niedzielę wieczorem na ogródkach działkowych.

Jak wstępnie ustalono - zabójstwo to była zemsta na mężczyźnie za to, że pobił matkę 17 - latka.

Chłopak wraz z dwójką znajomych - 22 letnim mężczyzną i 26 - letnią kobietą okrutnie skatowali swoją ofiarę.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono liczne ślady daktyloskopijne, traseologiczne i osmologiczne. Ślady te będą poddane dalszym, szczegółowym badaniom kryminalistycznym. Przeprowadzono szczegółowe i drobiazgowe oględziny zarówno samego miejsca zdarzenia jak i obrażeń, jakich doznał pokrzywdzony.

Mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, Maciej Meler.

22 - latkowi i 26 - latce - za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi nawet dożywocie. 17 - latkowi - kara do 25 lat więzienia.

Trójce podejrzanych postawiono zarzut spowodowania wspólnie i w porozumieniu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 43 - latka w dniu 1 sierpnia na terenem ogródków działkowych w Pleszewie.

Poczynione w sprawie przez prokuratora ustalania uprawdopodobniły w stopniu znacznym udział podejrzanych w wyjątkowo brutalnym czynie. Wskazać należy, że ich działanie nacechowane było wysokim stopniem agresji.

Dodaje prokurator Meler.

Aktualnie opracowywane są wnioski do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec trójki podejrzanych.

Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!