zwolnienia grupowe

i

Autor: um ostrów

Wojna, sankcje i zwolnienia grupowe

2022-03-31 12:56

Sankcje na Rosję i wojna w Ukrainie i pierwsze grupowe zwolnienia w Ostrowie Wielkopolskim. Firma, która wysyłała swoje towary do Rosji zmuszona jest zwolnić pracowników, bo nie ma odbiorcy. Wypowiedzenia dostała już prawie połowa załogi, czyli 115 osób.

W ubiegłym roku mieliśmy kilka zwolnień grupowych, ale nie w takiej skali. Spowodowane były pandemią, koniecznością zmiany profilu działalności. Na dziś mówimy o 115 osobach. Jako główne przyczyny firma wskazuje wojnę, sankcje nałożone na Rosję, wzrost cen metali - mówi Hanna Kornacka – Pawlak, dyrektor Urzędu Pracy w Ostrowie. W pierwszej wersji zwolnienie miało objąć 260 osób, więc ta druga wersja 115 osób jest zdecydowanie lepszą informacją. Niemniej jednak patrząc na to, że w ostatnich latach takich zwolnień nie było, to jest to dużo.

To nie jedynie konsekwencje wojny na rynku pracy. Wiele ostrowskich firm ma problemy z brakiem pracowników, bo zatrudniani do tej pory Ukraińcy wrócili do kraju, by przyłączyć się do armii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE