covid 19

i

Autor: pixabay

Więcej łóżek dla pacjentów z COVID -19 w szpitalu w Ostrowie

2021-11-20 10:23

Jest 96. Będzie 150. Kolejne łóżka covidowe uruchamiane są w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Zajmą całą internę (oddział wewnętrzny) a także część psychiatrii. Tutaj miejsca dla zakażonych mają pojawić się już po weekendzie.

Zmiany wymusza sytuacja epidemiologiczna. Coraz więcej zakażonych, coraz więcej chorych wymagającym hospitalizacji. Wśród pacjentów jest też coraz więcej ludzi młodych, a nawet dzieci.

Szpital w Ostrowie zapewnia opiekę nie tylko mieszkańcom powiatu ostrowskiego, ale całego regionu.

W mijającym tygodniu zaprzestano przyjmowania pacjentów na oddział wewnętrzny, nie ma też neurologii. Ci pacjenci przekazywani są do innych placówek, m.in. do Kalisza.

Na internie będą teraz TYLKO łóżka covidowe. Zajmą one też część psychiatrii. Gotowe mają być już po weekendzie.

- Na początku grudnia gotowe mają być także miejsca na specjalnym oddziale izolacyjnym, który powstaje w miejscu dawnej neurologii - mówi dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Będzie to 25 łóżek, przygotowanych specjalnie dla chorych zakaźnie, teraz dla pacjentów z koronawirusem. Będą specjalne śluzy, niezbędne zabezpieczenia i wyposażenie. Prace budowlane już się praktycznie skończyły. Czas na wykończenie i wyposażenie. Zależy nam, by jak najszybciej można było przyjmować na ten oddział pacjentów.

W regionie miejsca dla pacjentów z koronawirusem ma także m.in. Ostrzeszów - 50 ( w tym cztery respiratorowe) i Kępno - 48 i dwie izolatki.

Sobotnie statystyki mówią o ponad 23 tysiącach kolejnych zakażonych. W Wielkopolsce to  1797 osób. W ciągu ostatniej doby w Polsce przeprowadzono ponad 95 tysięcy testów na koronawirusa.

Sonda
Czy chciałbyś poćwiczyć nagą jogę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE