TŻ Ostrovia w finale!

i

Autor: TŻ Ostrovia / mat. prasowe

TŻ Ostrovia w FINALE! ROW Rybnik bez szans

2021-09-13 9:27

Efektowne zwycięstwo i pewny awans do finału eWinner 1. ligi żużlowej. Arged Malesa Ostrów pokonała w rewanżowym meczu ROW Rybnik 59 do 31. Finał dla Ostrowa był niezagrożony nawet przez moment. W nim rywalami zespołu Mariusza Staszewskiego będą zawodnicy Wilków Krosno.

Od samego początku rywalizacji zawodnicy z Ostrowa narzucili swoje zasady. Awans do wielkiego finału gospodarze mogli świętować już po 10 biegu, a do tego czasu rywale zdołali uzbierać zaledwie 17 „oczek”. Biegowe wygrane gości? Były dwie ale w momencie, gdy losy meczu zostały już rozstrzygnięte. Wcześniej ROW nie potrafił w żaden sposób postawić się Ostrovii.

Aż 4 seniorów z drużyny Mariusza Staszewskiego przywiozło „dwucyfrówki”. Nieco słabiej spisał się Nicolai Klindt, ale 5 punktów i 2 bonusy także warto docenić. Tym bardziej, że oba bonusy Duńczyk wywalczył przy biegach wygrywanych przez Ostrów podwójnie.

W sumie dwumecz padł łupem Ostrovii 104 do 75. W finale eWinner 1. ligi żużlowej rywalem zespołu z Ostrowa będzie Cellfast Wilki Krosno. Krośnianie w swoim półfinale odprawili z kwitkiem Wybrzeże Gdańsk, także po efektownej wygranej na własnym torze.

Medialnie Arged Malesę Ostrów wspiera Radio ESKA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE