TŻ Ostrovia w finale!

i

Autor: TŻ Ostrovia / mat. prasowe

TŻ Ostrovia w FINALE! ROW Rybnik bez szans

2021-09-13 9:27

Efektowne zwycięstwo i pewny awans do finału eWinner 1. ligi żużlowej. Arged Malesa Ostrów pokonała w rewanżowym meczu ROW Rybnik 59 do 31. Finał dla Ostrowa był niezagrożony nawet przez moment. W nim rywalami zespołu Mariusza Staszewskiego będą zawodnicy Wilków Krosno.

Od samego początku rywalizacji zawodnicy z Ostrowa narzucili swoje zasady. Awans do wielkiego finału gospodarze mogli świętować już po 10 biegu, a do tego czasu rywale zdołali uzbierać zaledwie 17 „oczek”. Biegowe wygrane gości? Były dwie ale w momencie, gdy losy meczu zostały już rozstrzygnięte. Wcześniej ROW nie potrafił w żaden sposób postawić się Ostrovii.

Aż 4 seniorów z drużyny Mariusza Staszewskiego przywiozło „dwucyfrówki”. Nieco słabiej spisał się Nicolai Klindt, ale 5 punktów i 2 bonusy także warto docenić. Tym bardziej, że oba bonusy Duńczyk wywalczył przy biegach wygrywanych przez Ostrów podwójnie.

W sumie dwumecz padł łupem Ostrovii 104 do 75. W finale eWinner 1. ligi żużlowej rywalem zespołu z Ostrowa będzie Cellfast Wilki Krosno. Krośnianie w swoim półfinale odprawili z kwitkiem Wybrzeże Gdańsk, także po efektownej wygranej na własnym torze.

Medialnie Arged Malesę Ostrów wspiera Radio ESKA.