tablica

i

Autor: UM Ostrów

Tablica śp. prezydenta Adamowicza w Ostrowie zniszczona! Policja wyjaśnia sprawę [POSŁUCHAJ]

2021-03-04 12:51

Nagrania monitoringu mogą okazać się kluczowe. Policja już je zabezpieczyła. W nocy ktoś zniszczył tablicę upamiętniającą zamordowanego śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przy tablicy namalowano też sprayem krzyż celtycki i zostawiono wulgarny list adresowany do prezydent Beaty Klimek, w którym, przy użyciu niecenzuralnych słów - zadane jest pytanie - gdzie jest pomnik Żołnierzy Wyklętych.

Policja już zabezpieczyła wszystkie ślady - mówi rzecznik komendy w Ostrowie Małgorzata Michaś.

Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili oględziny. Został zabezpieczony monitoring. Wszczęte zostanie postępowanie z art. 256. Kodeksu Karnego, to jest propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego. Zabezpieczono nagrania z monitoringu. Oprócz zniszczenia tablicy i pozostawionej kartki, namalowany został znak krzyża celtyckiego.

Policja wyjaśnia sprawę - mówi rzecznik KPP w Ostrowie Małgorzata Michaś

Nie zgadzamy się na wandalizm i szerzenie faszyzmu - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Mówimy głośno i wprost: ZERO TOLERANCJI dla takich faszyzujących i pełnych nienawiści haseł w naszym mieście. Niestety, obecność w przestrzeni publicznej takich treści się nasila i może warto by było, aby wszyscy którzy dziś promują takie wartości mocno się zastanowili czy to jest odpowiedni kierunek i wysilili się na odrobinę refleksji jak niebezpieczną “grę” prowadzą.

Nie ma zgody na takie ataki - mówi prezydent Ostrowa Beata Klimek

Były prezydent Gdańska zginął podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku. Ostrów upamiętnił go tablicą w maju 2020.

Sprawę zniszczenia wyjaśnia policja, która prosi też o kontakt osoby, które mogą mieć wiedzę na temat zniszczenia tablicy.

Krwawa jatka w kościele! ZDEMOLOWALI zabytkową świątynię