fotografia zdjęcia

i

Autor: fot. Jakob Owens/Unsplash/ilustracyjne

Robisz zdjęcia? To konkurs dla ciebie [SZCZEGÓŁY]

2021-04-14 14:25

To już 26. edycja tego konkursu i kolejna okazja dla fotografów do pokazania swoich prac. Ośrodek Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień” w Kaliszu organizuje konkurs fotograficzny „W obiektywie”. Do 24 maja można przesłać maksymalnie do pięciu fotografii, które powalczą o nagrody pieniężne.

Laureat pierwszego miejsca może liczyć na 1600 zł nagrody. Kolejne dwa miejsca na podium to odpowiednio 1300 i 1000 zł nagrody. Są też osobne wyróżnienia tematyczne – Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza w wysokości 900 zł za najlepsze zdjęcie natury i Nagroda im. Benedykta Jerzego Dorysa rzędu 800 zł za najlepszy portret.

– Konkurs ma charakter otwarty. Fotografie mogą nadsyłać autorzy lub instytucje występujące w ich imieniu. Do konkursu zapraszamy twórców powyżej 16 roku życia. Udział w konkursie jest bezpłatny. Do konkursu mogą być zgłoszone prace wykonane jedynie w roku 2020

– informuje OKP „Wieża Ciśnień”.

Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a konkurencja jest bardzo duża. W zeszłym roku do Kalisza przysłano 531 zdjęć od 142 autorów. 

Zdjęcia oceni jury w składzie: dr Agnieszka Olszewska (wieloletnia dyrektor festiwalu fotografii w Krakowie „KRAKOW PHOTOMONTH”, obecnie pracująca w Muzeum Fotografii w Krakowie), Jolanta Chowańska (absolwentka Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, dwukrotna laureatka pierwszego miejsca w konkursie fotografii „W obiektywie”, prezes Stowarzyszenia Fotograficznego Poza Kadrem w Kaliszu) i prof. Zbigniew Wichłacz (operator obrazu filmowego, członek Okręgu Warszawskiego ZPAF od 2008 r., wiceprezes Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmowego „Ars Visa”, członek Związku Fotografików Polskich, członek Stowarzyszenia Twórców Obrazu Fabularnego (PSC), członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, odznaczony Złotym Medalem Gloria Artis w 2018 roku).

Źródło: Robisz zdjęcia? To konkurs dla ciebie [SZCZEGÓŁY]