Rzeczywistość jest coraz trudniejsza, mamy sygnały o przemocy w domach, i o kłopotach w radzeniu sobie z codziennością. Stąd taka forma wsparcia- tłumaczy swoje działania miasto.
Tego typu sygnały docierają z całego kraju – zdarza się, że ludzie w tej niezwykle trudnej sytuacji przestają sobie radzić z codziennością, ze sprawami związanymi z tą konkretną chorobą, z utratą pracy. Te problemy zaskakują, często ktoś, kogo spotykają, nie jest na nie przygotowany. Nie chcemy pozostawić naszych mieszkańców bez pomocy w tej trudnej sytuacji, stąd wsparcie, które przez telefon będzie świadczone ostrowianom.
Mówi SEBASTIAN GÓRSKI- wiceprezydent Ostrowa.
Spodziewamy się różnych telefonów. I takich, które będą wymagały trwającej 50 minut porady- bo taki jest czas przygotowany, jak i takich, w których po prostu mieszkańcy będą chcieli usłyszeć słowa wsparcia, słowa, które ich uspokoją.
Dodaje wiceprezydent Górski.
W przypadku zgłoszeń przestępstw, związanych na przykład z przemocą domową- sprawa trafiać będzie do policji.
Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym, jak i młodszym mieszkańcom Ostrowa. Wszystkie porady są anonimowe.
Co ważne- są to dodatkowe dyżury prowadzone przez specjalistów z ośrodka leczenia uzależnień przy Szkolnej. Psycholodzy na co dzień też pomagają swoim podopiecznym. Udzielają im wsparcia także przez telefon.
Chcemy podkreślić to wyraźnie: jest to dodatkowa pomoc w ramach współpracy miasta z ośrodkiem. Dla wszystkich tych, którzy potrzebują rozmowy z psychologiem czy innym specjalistą w tych niełatwych czasach.
Uzupełnia Sebastian Górski.
Podczas pierwszego dnia dyżuru przy telefonach- przeprowadzono siedem rozmów.
A wcześniej miasto uruchomiło akcję wspierania seniorów i niepełnosprawnych. Do pomocy mają ponad 70 wolontariuszy, którzy do tej pory udzielili wsparcia ponad 120 razy.
Szczegóły obu akcji wsparcia znajdziecie TUTAJ : https://umostrow.pl/