policja przypomina

i

Autor: policja ostrów fb

Policja przypomina - zmieniły się przepisy

2021-11-29 9:11

Wchodzisz na przejście dla pieszych? Odłóż telefon do kieszeni. Jedziesz autem? Zachowaj większą odległość między pojazdami. To tylko kilka przepisów, które weszły w życie w czerwcu. Policja przypomina o zmianie przepisów, które już od kilku miesięcy obowiązują. Bo wciąż są tacy, którzy albo ich nie znają, albo znać nie chcą. A to może skończyć się mandatem.

Mimo, że działają już prawie pół roku, to jednak wciąż ich nie stosowanie jest przyczyną wypadków - mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji.

Pieszy może dostać mandat za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu, a kierujący za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach. Kierowcy mogą zostać ukarani również za niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami.

Policja w całym kraju prowadzi kampanię społeczną „ Czy to cię tłumaczy”, w której przypomina o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Pomagają jej w tym specjalne ulotki, które trafiają w różne miejsca.

policja przypomina

i

Autor: policja ostrów fb

Musimy zdać sobie sprawę, że każdego roku na całym świecie w wypadkach drogowych ginie milion osób. Za każdym z tych zdarzeń stoi czyjś rodzinny dramat. Dlatego wciąż apelujemy o zachowanie rozwagi, rozsądku na drodze, o przestrzeganie przepisów - dodaje Małgorzata Michaś.

Mandat za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych może wynieść nawet 500 złotych.

policja przypomina

i

Autor: policja ostrów fb
Sonda
Co myślisz o filmikach, na których autor ryzykuje własnym życiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE