Polatali. I to jak! Amerykańscy piloci akrobacyjni ćwiczyli pod Ostrowem ! [ZOBACZ]

2022-07-29 20:28

To było tylko kilka dni, ale widoki były warte zapamiętania. Sześciu amerykańskich pilotów trenowało na lotnisku w Michałkowie przed Mistrzostwami Świata w Akrobacji Samolotowej, które 3. sierpnia ruszają w Lesznie.

Sześciu pilotów i ich cztery maszyny do Michałkowa przyleciało w drugiej połowie lipca. Trenować mieli dwa tygodnie, ale kilka dni ćwiczyli także w Lesznie, gdzie w przyszłym tygodniu ruszają mistrzostwa świata.

Na podostrowskim lotnisku każdy z pilotów wykonał co najmniej kilkanaście prób każdego dnia. Wystarczyło wysoko podnieść głowę i zobaczyć co potrafią.

Amerykańscy piloci akrobacyjni trenowali na lotnisku w Michałkowie

Była to pierwsza wizyta na lotnisku pod Ostrowem tych lotników ze Stanów Zjednoczonych. Ale być może nie ostatnia, bo i lotnisko w Michałkowie, i klimat tego miejsca bardzo im do gustu przypadły.

Ludzie tutaj są świetni! Lotnisko i osoby pracujące na nim, są po prostu wspaniali. Bardzo się cieszymy z czasu spędzonego tutaj. Pogoda jest prawie idealna. Lotnisko jest wspaniałe, jest tutaj wszystko czego potrzebujemy, każdy o nas dba. Jeszcze raz powtórzę - cudowni ludzie. Jest to nasz ostatni dzień tutaj, za chwilę wyruszamy na zawody do Leszna, ale mamy nadzieję, że szybko wrócimy do Michałkowa - mówi Esce Aaron McCartan, pilot US Unlimited Aerobatic Team.

31. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowe ruszą w najbliższą środę 3. sierpnia w Lesznie i potrwają do 13.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

A na lotnisko w Michałkowie koło Ostrowa wpadać można codziennie, bo ciągle coś się tam dzieje. Można podziwiać szybowce, można też do szybowca wsiąść i z pilotem zwiedzić okolice. Aeroklub Ostrowski organizuje także kursy na szybowcowe i samolotowe.

A najbliższe zawody w Michałkowie w połowie sierpnia.

ilona

i

Autor: BŹ Ilona Juskowiak i Aaron McCartan, pilot US Unlimited Aerobatic Team

Ile w tobie z ideału?

Pytanie 1 z 7
Często się spóźniasz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE