stadion

i

Autor: um ostrów

Sport

Ostrów. Remont stadionu coraz bliżej

2023-03-24 13:21

Przetarg ogłoszony, ale na rozpoczęcie prac lekkoatleci muszą poczekać. W kwietniu mamy poznać wykonawcę, który podejmie się przebudowy i remontu stadionu przy Kusocińskiego w Ostrowie.

Obiekt powstanie właściwie od nowa, a zadaniem firmy będzie również przygotowanie całego projektu. Dlatego same prace rozpoczną się prawdopodobnie dopiero we wrześniu i potrwają rok.

To będzie kompleks sportowy odpowiadający wszelkim wymaganiom treningowym, ale pozwalający też na organizowanie zawodów - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent miasta. Będzie to obiekt całoroczny, treningowy. Dziś jest katastrofalny stan całego stadionu, nie ma nawet kanalizacji, a tym bardziej żadnej sali ćwiczeń, zamkniętej bieżni. Jak dobrze wiemy sportowcy z klubu trenowali tu w błocie, a sale wynajmowali w szkołach miejskich i powiatowych.

stadion

i

Autor: um ostrów

Powstanie nowoczesna bieżnia na 400 metrów, z 5 torami, ale też dodatkowe bieżnie proste, skocznie do skoku w dal i wzwyż. I to na co wszyscy czekali, czyli budynek do treningów całorocznych z 5 bieżniami- dodaje wiceprezydent. Będziemy mieli pełne zaplecze z salą gimnastyczną o wysokości prawie 4 metrów, czyli więcej niż zakładana wcześniej siłownia. Ale będzie też siłownia i całe zaplecze – biurowe, medyczne, sanitarne. To będzie na parterze, a na piętrze podobny układ, ale przeznaczony dla piłkarzy klubu Centra.

stadion

i

Autor: um ostrów

Na budowę ośrodka sportowego miasto przeznacza ponad 18 milionów złotych, z czego 12 milionów pochodzi z pozyskanych dotacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE