pożar

i

Autor: PSP Ostrów

pożary

Ostrów. Pożary podczas prac polowych. Jedna osoba została ranna

2023-08-17 10:45

Paliły się pola w powiecie ostrowskim. Jeden rolnik ma poparzoną lewą rękę. Straż pożarna apeluje o szczególną ostrożność podczas prac polowych, bo w wielu miejscach żniwa jeszcze trwają, lub właśnie się kończą.

Trzy razy do pożarów na polach i ścierniskach wyjeżdżali we wtorek strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w dwóch przypadkach przyczyną pożaru była iska, która „poszła” z maszyny, w trzecim pożarze nie jest wykluczone podpalenie lub zaprószenie ognia.

Do pierwszego pożaru doszło w Boczkowie pod Nowymi Skalmierzycami. Paliło się rżysko. Ogień przez ponad godzinę gasiło pięć jednostek straży.

Potem strażacy zostali wezwani do ognia w Masanowie. Tam paliły się prasa rolująca, ciągnik rolniczy i pole, na które ogień szybko się przedostał.

Jak wstępnie ustalono – w maszynie zatarło się łożysko i stąd najprawdopodobniej „poszła” iskra. W wyniku pożaru ranny został rolnik, który pracował w maszynie. Ma poparzoną lewą rękę. Stan jednak nie jest ciężki, mężczyzna po opatrzeniu rany nie został zabrany do szpitala. Straty w tym pożarze oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

Pod koniec wtorku jednostka z Ostrowa została wezwana do pożaru ścierniska w Biadaszkach w gminie Odolanów. Paliło się pole i baloty słomy. Ogień szybko udało się opanować. Akcja trwała kilkadziesiąt minut, brały w niej udział dwa zastępy straży pożarnej.

To kolejne takie pożary na polach podczas prac rolniczych. Łącznie w tym roku takich sytuacji było dziesięć. Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa podczas prac polowych. Wysokie temperatury – niestety – sprzyjają pożarom, które szybko się rozprzestrzeniają.

QUIZ. Wielki test na zdolność do miłości. Sprawdź, czy potrafisz kochać

Pytanie 1 z 10
Które słowo najlepiej opisuje Twoje relacje z rodziną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE