Ostrów szpital

i

Autor: BŹ

Ostrów : poprawia się stan zatrutej alkoholem nastolatki. A policja zapowiada kontrole młodzieży

2022-06-29 9:10

To jest dobra wiadomość. Poprawia się stan 15 - latki z Ostrowa Wielkopolskiego, która silnie zatruła się alkoholem. W poniedziałkowy wieczór trafiła do miejscowego szpitala kompletnie pijana. Miała prawie 5 promili. Była nieprzytomna i trafiła pod respirator.

Dziś (środa) rano została od niego odłączona, oddycha już samodzielnie.

Ale przed nią jeszcze pobyt w szpitalu, bo takie zatrucie alkoholem może spowodować różne komplikacje zdrowotne.

Liczmy na to, że młody organizm poradzi sobie z tym zatruciem. Ale potrzeba jeszcze czasu. Bo taka dawka alkoholu może uszkodzić narządy wewnętrzne. Więc wciąż dziewczyna w szpitalu być musi - mówi rzecznik szpitala w Ostrowie, Adam Stangret.

Tymczasem ostrowska policja wyjaśnia CO DOKŁADNIE wydarzyło się w poniedziałkowy wieczór nad zalewem Piaski Szczygliczka.

Przesłuchano już pierwszych świadków. Policja szczegółów nie ujawnia, ale zapowiada większe kontrole - nie tylko nad ostrowskich Piaskach.

Na pewno będzie więcej kontroli i na samych Piaskach, i w innych miejscach, w których gromadzi się młodzież, gdzie się bawi - mówi Ewa Golińska Jurasz z ostrowskiej komendy. - Jeśli będą policjanci widzieć, że jest pity alkohol - to będą interweniować. A sprawy kierowane będą do sądu rodzinnego w Ostrowie.

Na razie nie wiadomo, kiedy 15 - latka opuści szpital.

Sprawa trafiła już także do sądu rodzinnego w Ostrowie.

Sonda
Podobają ci się piosenki Julii Wieniawy?