sąd

i

Autor: BŹ

Sprawa kryminalna

Ostrów. Pobicie przed dyskoteką. Podejrzani mają po kilkanaście lat

2024-06-17 9:47

Najmłodszy ma 14 lat, reszta – maksymalnie 17 lat – siedem osób zatrzymanych w związku ze śmiertelnym pobiciem 24-latka przed jedną z dyskotek w powiecie ostrowskim. Nieletnimi dziś zajmie się Sąd Rodzinny.

Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę. Podejrzani zostali zatrzymani wczoraj. Dziś piątką najmłodszych - tych którzy nie mają ukończonych 17 lat – zajmie się Sąd Rodzinny.

Za wyjątkiem dwóch osób, większość z nich to osoby nieletnie, które nie mają ukończonych 17 lat. Najmłodszy zatrzymany nastolatek ma lat 14. I te najmłodsze osoby podlegają tutaj jurysdykcji Sądu Rodzinnego, dlatego policja bezpośrednio przekazała te materiały właśnie do Sądu Rodzinnego, który w ramach prowadzonej procedury, przewidzianej dla sprawców w tym wieku, dziś prowadzić będzie z nimi czynności. W zakresie pozostałych osób prowadzone jest normalne postępowanie karne.

Mówi nam Maciej Meler, rzecznik prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim i dodaje, że całe śledztwo prowadzone jest w kierunku pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Mogę potwierdzić, że postępowanie prowadzone jest w kierunku pobicia, z tego tutaj przepadku - części osób - będzie to pobicie z tym tragicznym skutkiem, śmiertelnym. Ale finalna kwalifikacja możliwa będzie dopiero po zebraniu pełnego materiału dowodowego. Dlatego tutaj też trzeba uzbroić się w cierpliwość. W sprawie zabezpieczono już nagranie z monitoringu, a także przesłuchano pierwszych świadków.

Dziś też w Poznaniu odbędzie się sekcja zwłok 24-latka, która pozwoli na ustalenie dokładnej przyczyny śmierci mężczyzny.

Tymczasem klub, przed którym doszło do bójki – wydał oświadczenie, w którym m.in. składa kondolencje rodzinie zmarłego ale też wyraźnie zaznacza, że do bójki doszło NIE w dyskotece tylko poza nią.

Disney QUIZ. Który złoczyńca zostanie Twoim najlepszym przyjacielem?

Pytanie 1 z 10
Jak spędzasz weekendy?