rewitalizacja

i

Autor: UM Ostrów

samorząd i inwestcyje

Ostrów. Można wskazać miejsca do rewitalizacji. Trwa nabór wniosków

2023-08-09 9:06

Pomysł Twój – pieniądze z budżetu miasta. Ale czasu nie zostało dużo. Do 21 sierpnia trwa nabór wniosków do Programu Rewitalizacji dla Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2023 – 2030.

To może być remont kamienicy, albo rewitalizacja osiedlowego placu. Może być też koncert czy turniej sportowy. Ważne by dotyczyło miasta i zmieściło się w możliwościach budżetowych. Trwa nabór wniosków do programu rewitalizacyjnego Ostrowa. Władze pytają mieszkańców wprost – co trzeba zrobić.

W ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele projektów rewitalizacyjnych. Tu warto wskazać chociażby rewitalizację bardzo dziś popularnych Ogródków Jordanowskich, i Amfiteatru, czy ciągu ulic w Śródmieściu, które zmieniły się nie do poznania. Te miejsca zyskały nowe życie i dziś znów integrują ostrowian - mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.  

rewitalizacja

i

Autor: UM Ostrów

Obecny program właśnie się kończy. Nowa edycja to nowe otwarcie – miasta na jego mieszkańców.

Mieszkańcy - osoba fizyczna, ale i instytucje publiczne, czy organizacje pożytku publicznego - mogą zgłaszać takie przedsięwzięcia za pomocą dedykowanego formularza - dodaje Jakub Tomalkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Przestrzennej i dodaje - Zgłosić do programu można przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym np. remonty kamienic, ale i działania społeczne aktywizujące i integrujące ostrowian jak koncerty, turnieje sportowe itd..

Aby pomysł był brany przez władze Ostrowa pod uwagę trzeba złożyć wniosek. Musi być poprawnie wypełniony i złożony w Urzędzie Miasta.

Można to zrobić w samym urzędzie albo przesłać dokumenty (pocztą tradycyjną lub elektroniczną) do Wydziału Polityki Przestrzennej (pok. 201 lub 202) Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski (adres e-mail: wpp@umostrow.pl) w nieprzekraczalnym terminie do 21 sierpnia 2023 roku.

Akcent – jak dobrze znasz największe przeboje zespołu?

Pytanie 1 z 6
W którym roku ukazał się utwór “Przez twe oczy zielone”?