rewitalizacja

i

Autor: UM Ostrów

samorząd i inwestcyje

Ostrów. Można wskazać miejsca do rewitalizacji. Trwa nabór wniosków

2023-08-09 9:06

Pomysł Twój – pieniądze z budżetu miasta. Ale czasu nie zostało dużo. Do 21 sierpnia trwa nabór wniosków do Programu Rewitalizacji dla Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2023 – 2030.

To może być remont kamienicy, albo rewitalizacja osiedlowego placu. Może być też koncert czy turniej sportowy. Ważne by dotyczyło miasta i zmieściło się w możliwościach budżetowych. Trwa nabór wniosków do programu rewitalizacyjnego Ostrowa. Władze pytają mieszkańców wprost – co trzeba zrobić.

W ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele projektów rewitalizacyjnych. Tu warto wskazać chociażby rewitalizację bardzo dziś popularnych Ogródków Jordanowskich, i Amfiteatru, czy ciągu ulic w Śródmieściu, które zmieniły się nie do poznania. Te miejsca zyskały nowe życie i dziś znów integrują ostrowian - mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.  

rewitalizacja

i

Autor: UM Ostrów

Obecny program właśnie się kończy. Nowa edycja to nowe otwarcie – miasta na jego mieszkańców.

Mieszkańcy - osoba fizyczna, ale i instytucje publiczne, czy organizacje pożytku publicznego - mogą zgłaszać takie przedsięwzięcia za pomocą dedykowanego formularza - dodaje Jakub Tomalkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Przestrzennej i dodaje - Zgłosić do programu można przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym np. remonty kamienic, ale i działania społeczne aktywizujące i integrujące ostrowian jak koncerty, turnieje sportowe itd..

Aby pomysł był brany przez władze Ostrowa pod uwagę trzeba złożyć wniosek. Musi być poprawnie wypełniony i złożony w Urzędzie Miasta.

Można to zrobić w samym urzędzie albo przesłać dokumenty (pocztą tradycyjną lub elektroniczną) do Wydziału Polityki Przestrzennej (pok. 201 lub 202) Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski (adres e-mail: wpp@umostrow.pl) w nieprzekraczalnym terminie do 21 sierpnia 2023 roku.

Akcent – jak dobrze znasz największe przeboje zespołu?

Pytanie 1 z 6
W którym roku ukazał się utwór “Przez twe oczy zielone”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE