spotkanie

i

Autor: um ostrów

Ostrów. Mieszkańcy decydują o tym, jak będą wyglądać ich osiedla

2022-09-30 10:42

Mieszkańcy Ostrowa mają głos w sprawie planu zagospodarowania miasta. Jeszcze dziś i jutro trwają konsultacje, w których można wskazać czego się chce, a na co nie wyraża zgody na swoim osiedlu. Spotkania mieszkańców to element przygotowania nowych planów dla 11 obszarów.

Mamy do czynienia z konfliktami w przypadku zbyt bliskiej zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej - mówi Jakub Tomalkiewicz, dyrektor wydziału polityki przestrzennej. One często wynikają z tego, że miasto nie jest w całości pokryte miejscowymi planami zagospodarowania. Choć i tak średnia pokrycia planistycznego jest u nas wyższa niż w województwie. Średnia wojewódzka to około 30 procent, a w Ostrowie to 40 procent.

Konsultacje potrwają jeszcze dziś do 18:00, a jutro od 9:00 do 13:00 w Centrum Aktywności Lokalnej. Szczegóły na stronie miasta.

um

i

Autor: um ostrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE