przemoc

i

Autor: pixabay

Sprawa kryminalna

Ostrów. Mieli zabić bezdomnego. Prokurator czeka na opinię biegłych

2023-03-27 6:10

Czekają na opinie kryminalistyczne. Potem potrzebne będą jeszcze badania psychiatryczne podejrzanych. Trwa śledztwo w głośnej sprawie brutalnego zabójstwa bezdomnego – w październiku ubiegłego roku w Ostrowie. Mężczyznę miało zabić dwóch 18-latków.

Opinia kryminalistyczna ma być lada moment. Potem o podejrzanych wypowie się biegły psychiatra.

Trwa śledztwo w głośnej sprawie śmiertelnego pobicia bezdomnego w Ostrowie Wielkopolskim, w październiku ubiegłego roku.

Zarzuty zabójstwa usłyszało dwóch 18-latków, którzy podczas przesłuchania przyznali się do winy.

- Podczas śledztwa podejrzani przyznali się do winy - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Zeznali, że feralnej nocy wspólnie się bawili, pili alkohol, jeździli po mieście, kręcili filmiki, które potem chcieli zamieścić w internecie. W pewnym momencie wpadli na pomysł, by pojechać do jednego z pustostanów. Tam był 60-letni bezdomny. 18-latkowie zaatakowali mężczyznę.

Sprawcy mieli być wyjątkowo brutalni. Nie tylko bili i kopali 60-latka, ale także uderzali go drewnianym kołkiem i butelką.

Teraz prokurator czeka na wyniki badań kryminalistycznych, które pozwolą ustalić, który cios spowodował śmierć 60-latka.

Kolejnym etapem śledztwa będą badania psychiatryczne podejrzanych.

18-latkom grozi do 25 lat więzienia.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Możesz być z siebie dumny od 9/15

Pytanie 1 z 15
Jak miał na imię pisarz Piasecki, piszący o rzeczywistości życia na pograniczu polsko-radzieckim oraz satyry o "demokracji ludowej"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE