festiwal Komeda

i

Autor: BŹ

Ostrów konkursowy. Ostrów premierowy! Trwa GRAND PRIX KOMEDA!

2021-08-27 10:11

Kolejne konkursowe filmy za nami. Trzy tytuły, które walczą w festiwalu o nagrodę za najlepszą muzykę zobaczyła w czwartek publiczność ostrowskiego GRAND PRIX. Dziś dwa ostatnie. Publiczność też wybierze swoją muzykę. Werdykt widzów i jurorów poznamy w sobotę wieczorem. Medialnym parterem ostrowskiego festiwalu jest Radio ESKA.

"Amatorzy", "Moje wspaniałe życie" i "Szarlatan"- te trzy tytuły zobaczyła wczoraj festiwalowa publiczność. Drugi z nich - dużo wcześniej niż inni, bo film swoją polską premierę będzie miał dopiero w październiku. Wszystkie trzy filmy zupełnie inne muzycznie. Widzowie chętnie oddawali nie swoje głosy.

Nagroda publiczność przyznawana jest po raz drugi. Po każdym filmie widzowie mogą oddać swój głos. Jest specjalna, ekologiczna, kartonowa urna i numerki od 1 do 10. Każdy może zdecydować, komu nagroda się należy. Publiczność jest siłą ostrowskiego festiwalu, to dla niej GRAND PRIX KOMEDA jest organizowany. Dlatego i jej głos się należy. Jesteśmy jego ciekawi, bo filmy konkursowe są bardzo dobre i mają bardzo dobrą muzykę.

Mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Dziś widzowie jeszcze dwukrotnie będą mogli zagłosować.

O 17.30 - zostanie pokazany film ' MISTRZ" w reżyserii Macieja Barczewskiego, z muzyką Bartosza Chajdeckiego. Polska premiera obyła się wczoraj, a film jest od dzisiaj w kinach. I dziś także na festiwalu.

O godzinie 20.00 ostatni konkursowy pokaz. "NAJMRO. Kocha, kradnie, szanuje" w reżyserii Mateusza Rakowicza, z muzyką Andrzeja Smolika. I tu również widzowie festiwalowi mają szczęście, bo film na ekrany wchodzi dopiero w połowie września.

Poza tym, co jest marką GRAND PRIX KOMEDA, będzie można porozmawiać z twórcami tych filmów. Zaproszenie do Ostrowa przyjęli reżyserzy Maciej Barczewski i Mateusz Rakowicz, kompozytor Bartosz Chajdecki i aktorzy Piotr Głowacki i Rafał Zawierucha.

Świetną okazją do rozmowy o filmie, a przede wszystkim o muzyce będzie dzisiejsze spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Marią Szabłowską, a pretekstem do tego jest książka „Znam wszystkie Wasze numery. Andrzej Korzyński w rozmowie z Marią Szabłowską”. W ramach tego wydarzenia o płytach z muzyką Andrzeja Korzyńskiego opowie Michał Wilczyński z GAD Records. 

Początek tej rozmowy o 16.00 w Forum Synagoga.

Kochać”, „King Bruce Lee karate mistrz", „Kasa sex”, „Do łezki łezka”, „Domek bez adresu”, „Motylem jestem”, „Sweet, sweet tulipan” czy "Mydełko fa".  Te utwory, prócz tego, że wszyscy je znamy łączy osoba kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Napisał muzykę do znakomitych polskich filmów, współpracował z Wajdą czy Andrzejem Żuławskim. Jest jest autorem muzykę do "Akademii Pana Kleksa". Co tu dużo mówić, na spotkaniu trzeba po prostu się pojawić. Tym bardziej, że poprowadzi je znakomita Maria Szabłowska.

Dodaje Łukasz Maciejewski.

Na koniec piątku - będzie muzycznie dosłownie. O 20.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim zagra EABS.

Grand Prix Komeda zakończy się w sobotę galą w Ostrowskim Centrum Kultury. O godzinie 19.00 poznamy laureatów. Będzie też koncert.

I będzie to znowu PREMIERA programu "Matnia i śpiewnik" w wykonaniu powołanego specjalnie na tę okazję projektu Piotrowicz/Komeda/Młynarski z udziałem fantastycznych gości.

Wcześniej - odbędzie się debata " Oryginał czy kopia. Jak oceniać muzykę w filmie". Te dyskusje to także znak rozpoznawczy ostrowskiego festiwalu. Udział w debacie jest bezpłatny. Wezmą w niej udział znakomicie goście, w tym jurorzy Grand Prix Komeda.

Festiwal poleca Radio ESKA.

festiwal Komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb