mzgm

i

Autor: um ostrów

Mieszkania

Nowy program mieszkaniowy startuje w Ostrowie

2023-08-03 12:09

Po raz pierwszy w Ostrowie – „Mieszkanie za remont”. Startuje nowy program dla tych, którzy chcą mieć własne „M”. To kolejna po "systematycznych" oferta dla mieszkańców

Od 15 lat działa w Ostrowie autorski, miejski program mieszkaniowy „dla systematycznych”. Tu najemcy stają się właścicielami po spłaceniu wszystkich rat, na lepszych warunkach niż w przypadku bankowych kredytów.

Teraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przygotował drugą ofertę – można wynająć mieszkanie na czas nieokreślony w zamian za zrobienie w nim remontu. Program przeznaczony jest dla osób, które nie mogą dostać kredytu w banku albo dla tych, które mają za wysokie dochody na otrzymanie mieszkania komunalnego. Uczestnicy programu po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Takie programy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w innych miastach - mówi Andrzej Mazurek, prezes MZGM. - Niejednokrotnie spotykaliśmy się z sugestiami mieszkańców, że również u nas takie rozwiązanie by się sprawdziło, że jest na nie zapotrzebowanie. Dlatego otworzyliśmy kolejne drzwi do możliwości najmu lokali mieszkalnych znajdujących się w zasobach spółki.

Kilka lat temu Ostrów oferował podobny program "dla zaradnych". Do zaadaptowania był wtedy blok przy Rejtana, a najemcy po remoncie stawali się właścicielami mieszkań.  

Aby wziąć udział w programie "Mieszkanie za remont" trzeba spełnić kryteria zawarte w regulaminie. Szczegóły na stronie spółki MZGM.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE