policja ostrów

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Nie ma wakacji od myślenia! Policja w Ostrowie uczy bezpiecznych zachowań latem

2020-08-10 12:40

Jak bezpiecznie spędzać wakacje - informuje najmłodszych policja w Ostrowie Wielkopolski. Letni wypoczynek w pełni. Na terenie miasta i powiatu trwają liczne obozy i półkolonie. I właśnie tam funkcjonariusze uczą dzieci i młodzież zasad bezpiecznego zachowania, na przykład nad wodą. [AUDIO]

Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku zależy od nas. Ale pewnych nawyków trzeba się po prostu nauczyć. I dlatego policjanci pojawiają się w miejscach wypoczynku najmłodszych, by mówić o tym, jak bezpiecznie korzystać z wakacji. Bo, wbrew pozorom, zagrożeń nie brakuje. To nie tylko kwestia zachowania na przykład nad wodą, ale też zabawy w internecie czy kontaktów z narkotykami i alkoholem.

Ważna jest rozmowa i pokazanie właściwych reakcji i zachowań. Mówi Małgorzata Michaś, rzecznik KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas tych spotkań pokazujemy młodym ludziom,że warto mądrze i bezpiecznie spędzać czas. Wakacje to czas beztroski i dobrej zabawy ALE nie zwalnia nas to z myślenia! Rozdajemy także ulotki, by niejako utrwalić dzieciom przekazaną wiedzę.

Ważny jest też rozsądek podczas spotkań młodych ludzi.

Bezpieczeństwo podczas wakacji zależy od nas- mówi Małgorzata Michaś, rzecznik KPP w Ostrowie Wielkopolskim

Podczas wakacji policja prowadzi częstsze niż zwykle kontrole kąpielisk.
A także innych miejsc wypoczynku, nie tylko najmłodszych.

Bociani sejmik w Aksmanicach niedaleko Przemyśla
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE