ratownik

i

Autor: pixabay

Nie było źle. WOPR - owcy podsumowali lato w Ostrowie

2021-09-21 12:49

Bez ofiar, ale z kilkoma podtopieniami - minęło tegoroczne lato na Piaskach Szczygliczce i Basenie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Sezon właśnie podsumowali ratownicy. W samym mieście na i w wodzie było dość spokojnie. Gorzej w powiecie - w Antoninie utonął dwuletni chłopiec, którego z oczu stracili rodzice.

To był dość spokojny sezon na Piaskach Szczygliczce i na miejskim basenie w Ostrowie Wielkopolskim. Podsumowują ratownicy wodni.

W tych dwóch miejscach nikt nie utonął, chociaż nie brakowało trudnych sytuacji i podtopień, głównie na basenie- mówi szef ostrowskiego WOPR -u Maciej ​Siwek.

Chodziło przede wszystkim o dzieciaki, które bez kół ratunkowych wskakiwały do głównego basenu, gdzie wody jest więcej i jest głębiej.

Na szczęście nie skończyło się żadnym dramatem.

- Wciąż najczęściej przyczyną niebezpiecznych sytuacji jest sam człowiek i jego nierozsądne zachowanie, nierzadko pod wpływem alkoholu - dodaje Siwek.

Alkohol był, jest i będzie. Niestety. Wciąż pokutuje myślenie, że przecież "dużo nie wypiłem" , że przecież "wiem co robię". Otóż nie.

W tym roku mam wrażenie, że tego alkoholu było jeszcze więcej, bo po pandemii wszyscy chyba chcieli odreagować. Najwięcej problemów było z młodymi ludźmi, tak między 12 a 15 rokiem życia, którzy zdecydowanie tracili hamulce.

Drugą kwestią jest bałagan. Nierzadko było tak, że plażowicze wstawali z miejsca i po prostu zostawiali po sobie wszystko, papierki, butelki itp.

Najbardziej dramatyczna sytuacja podczas tegorocznych wakacji wydarzyła się w Antoninie. W lipcu w jeziorze SZPEREK utonął 2- letni chłopiec.

Śledztwo w sprawie niedopilnowania dziecka przez jego rodziców wciąż prowadzi ostrowska prokuratura.

Obecnie pogoda nie pozwala na kąpiele, miejski basen w Ostrowie jest nieczynny.

Nie ma tez już dyżurów ratowników na Piaskach Szczygliczce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE