Wykrota

Autor: Ilona Juskowiak

NASZE medale! Świetne występy lokalnych sportowców na Mistrzostwach Europy!

2022-08-22 8:48

To były dni pełne wrażeń i emocji! Reprezentanci Polski podczas Mistrzostw Europy w Monachium zdobyli łącznie 14. medali to najlepszy wynik biało-czerwonych w europejskim czempionacie od 1966 roku. Tym bardziej cieszy fakt, że swoją cegiełkę dołożyli do tego lokalni sportowcy.

To były niesamowite Mistrzostwa. Młoda krew, spontaniczne decyzje, doświadczenie i emocje sięgające zenitu.

Na Mistrzostwach Europy w Monachium, Polska reprezentacja zdobyła łącznie 14. medali i to najlepszy wynik "biało-czerwonych" od 1966r.

Nas cieszy fakt, że swoje "trzy grosze" dołożyli lokalni reprezentanci: Marta Walczykiewicz, Patryk Wykrota i Mateusz Siuda.

Marta Walczykiewicz, to wspaniała kajakarka, która pochodzi z Kalisza. W swojej karierze zdobyła już 15. medali Mistrzostw Europy. Marta zdobyła już 3 medale złote, 6 srebrnych i 6 brązowych. Tym razem wywalczyła brąz w K1 na 200 metrów.

Gratulujemy!

Marta Walczykiewicz

Autor: TVP Sport

Wykrota! Wykrota! Wykrota!

Możemy tak skandować cały dzień, bo to naprawdę się wydarzyło! Młody ostrowianin, pisze historię biegów na nowo!

Patryk Wykrota, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w sztafecie 4x100m. Czekaliśmy na to, aż 32 lata. Po nieżyjącym Sławomirze Majusiaku, który zdobył brązowy medal w biegu na 5000 metrów w Splicie w 1990 roku, Patryk Wykrota przechodzi do historii ostrowskiej i polskiej lekkoatletyki. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że Patryk jest bardzo młodym zawodnikiem, przed którym kariera dopiera się zaczyna.

Można powiedzieć ze dobrze wystrzeliliśmy, nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, ze poprawimy rekord Polski, ale udało się. Atmosfera jest tutaj świetna i bardzo się cieszymy - powiedział Patryk Wykrota, w wywiadzie dla TVP Sport, zaraz po biegu.

Patryk Wykrota

Nie byli faworytami do medalu - a jednak wystąpili w najbardziej ryzykowanym składzie i po prostu cieszyli się sportem.

Młoda krew i hart ducha, pokonał bardziej doświadczonych zawodników. Biało-czerwoni pobiegli w finale w składzie: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć i zrobili to rewelacyjnie! Po 10 latach poprawiając rekord Polski, a zdobywając medal - po 16 latach.

Polaków nie było by jednak w finale, gdyby nie mieszkaniec Pleszewa - Mateusz Siuda, który w biegu półfinałowym "wyrwał" trzecie miejsce dla naszej reprezentacji.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, duma rozpiera!