oszuści

i

Autor: pixabay

"Na Ukrainę". Uwaga na nowy sposób oszustów!

2022-03-16 9:51

Nie dajmy się oszukać przy okazji pomocy UKRAINIE - apeluje policja w Ostrowie Wielkopolskim.​ Wraz z licznymi zbiórkami w internecie pojawili się oszuści, którzy na dramacie Ukrainy chcą zarobić. Dlatego, jeśli chcemy pomóc to tylko w sprawdzonych miejscach. Nie należy też klikać w nieznane linki.

Dramat naszych wschodnich sąsiadów trwa już trzy tygodnie. To czas, kiedy Polacy - i nie tylko - okazali i okazują ogromne wsparcie dla uciekających przed wojną Ukraińców.

Są zbiórki, są charytatywne koncerty i mnóstwo dobrego serca.

Ale niestety są już te przypadki "zarabiania" na wojnie.

Fałszywe linki do zbiórek, czy próby wykorzystania Ukraińców. Dlatego policja apeluje o ostrożność.

Jeśli chcemy pomóc  róbmy to z głową - mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka KPP w Ostrowie Wielkopolskim. - Najlepiej robić to za pomocą sprawdzonych fundacji czy stowarzyszeń.

Nie należy klikać w nieznane linki, które pojawiają się w internecie, albo trafiają do na nas na mailowe skrzynki czy na telefony.

To może być próba wyłudzenia danych, pieniędzy albo zawirusowania komputera.

Emocje związane z pomocą uchodźcom są ogromne i w tym wszystkim nie trudno zapomnieć o rozsądku. I oszuści na to liczą. Nie dajmy się im.

Pomagać zawsze warto.

Trzeba jednak być ostrożnym, by nie paść ofiarą oszustów.

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE