boisko

i

Autor: um ostrów

Miasto

Na boisko będzie można tylko popatrzeć

2023-06-08 16:23

Boiska ze sztuczną nawierzchnią i jedno z murawą, bieżnia, nowe trybuny, cała infrastruktura i zaplecze socjalne z siłownią, na razie w modułowej zabudowie. Kompleks sportowy "za parowozownią" czeka na otwarcie po drugim etapie remontu.

Nie zapomnieliśmy też o zieleni - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent miasta: po raz pierwszy w mieście przesadziliśmy kilkanaście dużych drzew w trakcie modernizacji tego obiektu. Nie zostały wycięte, ale przesadzone przez jedna z najlepszych firm specjalizujących się w takich pracach, która daje gwarancje, że dorosłe drzewa się przyjmą. Przesadzone zostały na skwer, park kieszonkowy, który powstał bezpośrednio obok.

bisko

i

Autor: um ostrów

Dobiegają końca prace na bosku z naturalna murawą, ale to nie znaczy, że sportowcy na to boisko od razu wyjdą - dodaje wiceprezydent. Kilka miesięcy, może nawet rok, będzie musiała zakorzeniać się trawa. Także piłkarze od razu nie wejdą na murawę. Trzeba będzie o nią dbać, podlewać i dokonywać kosztownych zabiegów. Zarówno ta naturalna jak i sztuczna to najwyższej jakości trawa, certyfikowana przez Polski Związek Piłki Nożnej.

bosko

i

Autor: um ostrów

Pierwszy i drugi etap prac kosztować ma 15 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE