Z górki na pazurki, czyli zima w Parku 1000-lecia w Lesznie

i

Autor: hak, Radio Eska

MROZY NADCIĄGAJĄ do Wielkopolski! W przyszłym tygodniu nawet -15 stopni! [PROGNOZA]

2021-02-04 17:00

Zima nie daje o sobie zapomnieć. Prognozy na przyszły tydzień mówią o powrocie bardzo niskich temperatur. W całej Wielkopolsce możemy spodziewać się mrozów rzędu -15 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie jednak o wiele niższa. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Tegoroczna zima jest inna niż poprzednie. Nawet w Poznaniu mieliśmy kilkanaście dni, w których dość intensywnie padał śnieg. Finalnie nie pozostawał on z nami na dłużej, ale miłośnicy białego szaleństwa z pewnością byli bardziej zadowoleni niż w poprzednich latach. Obecnie po śniegu nie ma już ani śladu, ale wszystko wskazuje na to, że już wkrótce wróci on do naszego regionu. 

Gang samochodowy rozbity

Wielkopolska: Prognoza pogody - wracają mrozy do -15 stopni! 

Ochłodzenie nadejdzie już w najbliższy weekend. W sobotę w ciągu dnia na termometrach zobaczymy od -1 stopnia w dzień do -9 stopni w nocy. Nie powinno padać. Na niebie będzie dużo chmur. Podobna pogoda będzie w niedzielę. Wtedy jednak już w ciągu dnia temperatura wyniesie maksymalnie -6 stopni. Od poniedziałku jeszcze chłodniej. W najcieplejszym momencie dnia będzie -7 stopni, a w nocy temperatura spadnie do -12 stopni Celsjusza. Niektóre prognozy mówią o temperaturach rzędu -15, a nawet -16 stopni Celsjusza. 

Warto jednak pamiętać, że TEMPERATURY ODCZUWALNE mogą być zdecydowanie niższe. Wszystko zależy od tego z jaką prędkością będzie wiał wiatr. 

Póki co synoptycy przewidują przelotne opady śniegu tylko w poniedziałek i czwartek. Te prognozy mogą się jednak bardzo szybko zmienić. 

QUIZ. Ten serial kochali wszyscy Polacy. Jak dobrze znasz "Miodowe lata"?

Pytanie 1 z 20
W jakiej dzielnicy Warszawy mieszkali bohaterowie filmu?
Źródło: MROZY NADCIĄGAJĄ do Wielkopolski! W przyszłym tygodniu nawet -15 stopni! [PROGNOZA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE