piknik rodzinny kalisz

i

Autor: fot. mir, eska.pl W spotkaniu z premierem pod hasłem "pikniku rodzinnego" wzięli udział także seniorzy z kaliskiego DPS

Młoda Lewica chce wyjaśnień po wizycie premiera w Kaliszu

2021-07-16 10:33

Polityczna burza po wizycie Mateusza Morawieckiego w Kaliszu. Wyjaśnień od prezydenta miasta domaga się Młoda Lewica. Pytają o koszty, ale też o udział przedszkolaków i seniorów z DPS w spotkaniu z premierem.

Udział przedszkolaków i seniorów z DPS w politycznym wydarzeniu oburzył wielu mieszkańców. W mediach społecznościowych pytali, czy opiekunowie wiedzieli, w czym ich bliscy będą uczestniczyć. Podobne pytania – już oficjalnie, w formie pisma do prezydenta miasta – stawiają działacze Młodej Lewicy. Pytają także o koszty.

– Czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów bądź partia Prawo i Sprawiedliwość była współorganizatorem? Jaki był koszt organizacji tej imprezy? Czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów lub partia Prawo i Sprawiedliwość uczestniczyły w wydatkach przy organizacji imprezy?

– mówi Kamil Janiak z Młodej Lewicy w Kaliszu.

– Czy na „Pikniku Rodzinnym” znajdowali się pensjonariusze kaliskiego Domu Pomocy Społecznej? Jeśli tak, to czy wyrazili oni świadomą zgodę na udział w ww. zdarzeniu, bądź taka zgoda została wyrażona przez ich bliskich?  Czy na wspomnianym powyżej pikniku znajdowały się dzieci z kaliskich placówek przedszkolnych zarządzanych przez Miasto Kalisz?

– dodaje Kamil Janiak. Młoda Lewica prosi o konkretne wskazanie placówek miejskich, które uczestniczyły w tym wydarzeniu i pyta o to, czy „rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w imprezie politycznej, gdzie znajdowali się politycy partii Prawo i Sprawiedliwość oraz emblematy programu politycznego ww. partii politycznej”.

Piknik odbył się 14 lipca w Parku Miejskim, w okolicach Sanktuarium św. Józefa. Miasto – także za pośrednictwem naszych mediów – zapraszało na piknik rodzinny. Na miejscu okazało się, że będzie to wydarzenie także polityczne – a gwoździem programu była wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, który wspólnie z minister Marleną Maląg prezentował założenia programu „Polski Ład”. Relacjonowały to na żywo media lokalne i ogólnopolskie.

Na pikniku byli obecni także pensjonariusze kaliskiego Domu Pomocy Społecznej oraz niemała grupa przedszkolaków z kilku miejscowych placówek. Dzieci bawiły się z animatorkami, swoje stoiska miały tam także miejskie instytucje. Obok stały bannery i namioty promujące programy rządowe, jak „500+”, „Polski Ład” i „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”.

Źródło: Młoda Lewica chce wyjaśnień po wizycie premiera w Kaliszu