Duet nietradycjny

i

Autor: policja ostrów fb st. sierż. Karol Jankowiak i sierż. Natalia Jankowiak

Mistrzowski duet nietradycyjny

2021-11-27 18:54

Pracują razem, trenują razem i razem zdobywają medale. To nie jest duet tradycyjny w ostrowskiej policji.

Karol i Natalia Jankowiak, funkcjonariusze Komendy Policji w Ostrowie stanęli na podium podczas mistrzostw Europy brazylijskiego ju jitsu.

To dyscyplina, która pozwala się odstresować, ale też przydaje w pracy  - mówi sierżant Natalia Jankowiak. Kiedy pracowałam w prewencji zdarzało się to wykorzystywać. Nie zawsze jednak jest spokojnie i znajomość chwytów obezwładniających się przydała. Natomiast treningi dają też takie opanowanie która pozwala nie dać się sprowokować, bo wiem co umiem. Spokojną rozmową też można rozwiązać interwencję.

Przygodę ze sportami walki zaczynałem od boksu i kickboxingu- dodaje starszy sierżant Karol Jankowiak. Jak już zapadła decyzja, że idę do policji stwierdziłem, że trzeba odejść od sportów uderzanych. W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia  policjant ma prawo zadać uderzenie, ale to zdarza się rzadko. W przypadku zatrzymania agresywnych podejrzanych, używamy chwytów obezwładniających. Dlatego padło na ju jitsu – najpierw do pracy, a potem przerodziło się w pasje sportową.

mistrzowski duet

i

Autor: policja ostrów fb

Natalia ma purpurowy pas, a Karol – brązowy. Trenują dwa - trzy razy w tygodniu. Na mistrzostwach ona wywalczyła złoty medal, a on - brązowy.

az

mistrzowski duet

i

Autor: policja ostrów fb