Ostrowiani roku

i

Autor: Foto Waligóra

Laureaci i nominowani odebrali tytuły i statuetki! Ostatni "akord" Ostrowianina Roku 2019

2020-12-30 13:12

Wyniki poznaliśmy w marcu. Ale dopiero w grudniu - laureaci i nominowani odebrali statuetki i dyplomy. Koronawirus zmienił zasady plebiscytu na Ostrowianina Roku 2019. Nie było uroczystej gali w marcu. Jedyne internetowa transmisja z ogłoszenia wyników. Po kilku miesiącach udało się jednak spotkać z laureatami i nominowanymi, i wręczyć im pamiątkowe tytuły. [POSŁUCHAJ]

Plebiscyt, tradycyjnie, został rozstrzygnięty 20 marca,  podczas internetowej transmisji na żywo. Ale koronawirus nie pozwolił na uroczystą galę, jedynie na przekazanie wyników głosowania mieszkańców.

Spotkanie, połączone z wręczeniem statuetek i pamiątkowych dyplomów udało się zorganizować dopiero w grudniu. Wszystko - oczywiście - zgodnie z obowiązującymi rygorami sanitarnymi.

Cieszę się, że chociaż tak mogliśmy pogratulować nominowanym i laureatom - mówi organizator Jarosław Wardawy.

Jak wszyscy dobrze pamiętają, w tym roku o tej porze mieliśmy pierwszy szczyt obostrzeń związanych z rozpoczynającą się w Polsce epidemią koronawirusa. Z dnia na dzień musieliśmy, jako organizatorzy, kilkakrotnie zmieniać swoje plany.

Kilka miesięcy czekaliśmy na ostatni akord Plebiscytu. Chcieliśmy zorganizować spotkanie w Hotelu Villa Royal, by wręczyć przyznane wyróżnienia, ale obostrzenia nie pozwoliły na to. Z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych i epidemicznych, 22 grudnia, laureaci i nominowani pojawiali się indywidualnie, według rozpisanego co do minuty harmonogramu. Odbierali tytuł lub nominację, wykonywaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Ostrowianinowi Roku gratulował honorowy patron plebiscytu Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Lisiecki z wiceprezydentem Ostrowa Sebastianem Górskim.

Tegoroczny plebiscyt ostatni akrod miał w grudniu - mówi Jarosław Wardawy, organizator

A Ostrowianinem roku 2019 został ZENON PAWLAK.

Pozostałe tytuły odebrali:

Bartosz Nowicki – Młody Talent Roku 2019

Bartosz Ziółkowski – Wydarzenie Gospodarcze Roku 2019, za projekt „Rozwój Ostrowskiego Rynku Energetycznego”

Aleksander Ziobro  - Wydarzenie Społeczne Roku 2019, za 100-lecie II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim

Andrzej Kryjom  - Wydarzenie Sportowe Roku 2019, za 6. Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Jerzego Kryjoma

Tomasz Szukalski – Wydarzenie Kulturalne Roku 2019, za międzynarodową nagrodę „Keeping the Blues Alive” dla organizatorów Jimiway Blues Festiwalu  

A tuż po Nowym Roku zostanie rozpisany kolejny plebiscyt na najważniejszych ludzi i wydarzenia mijającego 2020 roku.

Medialnym parterem wydarzenia jest RADIO ESKA.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Specjalna aplikacja pomoże w dobraniu stylowego stroju