Książnica Pedagogiczna w Kaliszu z nową siedzibą

2021-09-22 16:21

Nowa siedziba Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu uroczyście otwarta. To najnowocześniejsza biblioteka w regionie licząca ponad 200 tysięcy dostępnych książek, 56 tytułów czasopism bieżących i 4200 jednostek zbiorów specjalnych.

W nowo powstałym obiekcie mieszczą się: magazyn książek, czytelnia, wypożyczalnia i sale konferencyjne. Zagospodarowany został także teren wokół budynku.

Bardzo się cieszę, że powstał tak nowoczesny obiekt - mówi Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Jest to miejsce przeznaczone przede wszystkim zgodnie z ustawą o systemie oświaty dla wspomagania pracy nauczycieli szkół, przedszkoli wszystkich etapów edukacyjnych. Bardzo mi zależy na tym, żeby nauczyciele znajdowali wszystko to, co czego potrzebują do doskonalenia swojego warsztatu. Myślę też, że będzie to miejsce spotkań różnych grup zainteresowanych czytelnictwem.

Książnica w Kaliszu uszyta na miarę XIX wieku.

Nowoczesna przestrzeń i bogaty księgozbiór z pewnością spełnią oczekiwania mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego. Ponadto stworzą nowe możliwości włączenia się z ofertą edukacyjną i kulturalną w działania miast.

dodaje Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Wartość inwestycji to 11,5 miliona złotych i w całości sfinansowana została z budżetu województwa. Podczas uroczystego otwarcia uhonorowane zostały instytucje współpracujące z kaliską czytelnią.

Źródło: Książnica Pedagogiczna w Kaliszu z nową siedzibą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE