Wiadomo, że papiery do 10 prowadzonych przez powiat szkół średnich złożyło 1722 absolwentów szkół podstawowych. 11 kolejnych osób chce uczyć się w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Salezjanek.
Wśród wszystkich chętnych - aż 313 osób - to uczniowie spoza powiatu ostrowskiego, w tym 66 - z innych województw.
Wśród szkół samorządowych bank rozbiło IV Liceum Ogólnokształcące, w którym od września chce się uczyć 256 młodych ludzi. A klas zaplanowano pięć, więc już wiadomo, że część chętnych będzie musiała wybrać inną szkołą.
Na drugim miejscu - biorąc pod uwagę licea - jest III LO - tutaj chętnych jest 179 osób. Podium zamyka 1. Liceum Ogólnokształcące - 149 podań.
Do 2. Liceum Ogólnokształcącego papiery złożyło 75 osób.
Wśród szkół technicznych zdecydowanie prowadzi ostrowski ZAP - 309 podań. Potem jest Zespół Szkół Usługowych - 191 i Zespół Szkół Transportowo - Elektrycznych przy Kantaka - 171.
W Zespole Szkół Budowlano - Energetycznych - zgodnie z naborem - chce się uczyć 141 młodych ludzi. W Zespole Szkół Ekonomicznych - 130, a w Zespole Szkół w Przygodzicach - 121.
Na początku sierpnia nastąpi elektroniczny wybór uczniów do szkół. Potem ci, którzy nie zgodzą się z tym wyborem - będą mieli kilka dni na to, by zdecydować o innej szkole, w której będą się uczyć od 1 września.
A - z ciekawostek - powiemy jeszcze, że we wspomnianym już ZAP- ie kończy się właśnie pewna epoka, bo ze szkołą żegna się jej wieloletni dyrektor Eugeniusz Namysł, który przechodzi na emeryturę. Od września placówką kierować będzie Magdalena Wojtasz. Zadanie zostało jej powierzone na rok. Bo z powodu koronawirusa powiat, który szkołami średnimi zarządza, nie przeprowadzi w tym momencie konkursu na to stanowisko. Prawo pozwala na taki ruch.